trifaze elektrik sayacı

Karmaşık mı oldu acaba. Evet dairelere genelde monofaze sayaç koyulur. Bina girişine ayrıca trifaze sayaç koymaya gerek yoktur. Koyulduğunuda ben hiç görmedim.
Ayrıca bir apartmanda bütün dairelerde monofaze sayaç olduğunu düşünelim yani bütün daireler tek fazlı. Ama sizin kendi daireniz içinde üç faza ihtiyacınız var. O zaman tedaşa başvurursunuz ve bir trifaze sayaç alıp kendi dairenizin monofaze sayacını söküp bu trifaze sayacı takıp tesisatınızıda uygun şekilde revize ettikten sonra üç faz kullanırsınız.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
efendim şimdi ben 50 blokluk bir site inşaatında sürveyan olarak işe başladım, bir blokta dediğiniz gibi bina girişindeki panoya monofaze sayaçlar koyulmuş, dairelerde ise sigortalar var, yalnız teknik şartnamede aynen şu ifade geçiyor, (sayaçlar monofaze olacaktır, blok genel enerji tüketimi trifaze sayaç olacaktır) yazıyor, şimdi bu blok enerji tüketimi trifaze sayaç olacak demekle neyi kastediyor, 50 bloğa girecek toplam elektriği kontrol edecek bir trifaze sayaçtan mı bahsediyor, yoksa bina girişini mi, onu anlayamadım

efendim şimdi ben 50 blokluk bir site inşaatında sürveyan olarak işe başladım, bir blokta dediğiniz gibi bina girişindeki panoya monofaze sayaçlar koyulmuş, dairelerde ise sigortalar var, yalnız teknik şartnamede aynen şu ifade geçiyor, (sayaçlar monofaze olacaktır, blok genel enerji tüketimi trifaze sayaç olacaktır) yazıyor, şimdi bu blok enerji tüketimi trifaze sayaç olacak demekle neyi kastediyor, 50 bloğa girecek toplam elektriği kontrol edecek bir trifaze sayaçtan mı bahsediyor, yoksa bina girişini mi, onu anlayamadım

Trifaze sayaç, asansör, hidrofor, kalorifer, bahçe ve merdiven aydınlatması ... gibi ortak kullanım alanlarındaki tüketimi kaydetmek için olabilir yanılmıyorsam...

Monofaze sayaçlar da daireler için. Sanırım burası TOKİ inşaatı.

Anlamı şudur, sitenin veya herne ise ortak kullanım alanları üç fazlı olacaktır.Bu alanlar merdiven otomatiği, hidrafor, kazan dairesi , çevre aydınlatma gibi yerler.

Evet tabiki sonuçta asansör hidrofor gibi makinalar trifaze olacağı için zaten onlar için trifaze bir sayaç koymak şarttır.

cok iyide arkadaslar benim evimin icindeki tesisatta hangi faza yuklendigimi bilmiyorum ki ona gore atiyorum tarifesi dusuk olan prizi kullanaiyim bu nasil olucak yani bilinecek peki..

cok iyide arkadaslar benim evimin icindeki tesisatta hangi faza yuklendigimi bilmiyorum ki ona gore atiyorum tarifesi dusuk olan prizi kullanaiyim bu nasil olucak yani bilinecek peki..

Anlayamadığımı düşünüyorum. Ama anladıysam yanlış bir bilgiye sahipsiniz. Fazlar arasında fiyat farkı yoktur yaptığınız tüketim hangi fazdan olursa olsun aynı fiyattır.

___

Sanırım siz t1,t2,t3 ü yanlış anladınız onlar fazlar ile değil zaman dilimleri ile alakalı. Yani isterseniz gece saatlerinde indirimli elektrik kullanabilirsiniz. Tedaşa başvurup çok zamanlı tarifeye geçmek şartıyla.

Moderatör tarafında düzenlendi:
çok zamanlı tarife sizce çok mantıklı mı? yani gece bulaşık ve çamaşır mi yıkasın apartman sakinleri:) ne dersiniz ahali?

çok zamanlı tarife sizce çok mantıklı mı? yani gece bulaşık ve çamaşır mi yıkasın apartman sakinleri:) ne dersiniz ahali?

Haklısın arkadaşım birde tarifeli sisteme geçtim diye az fatura ödeyecem diyip sonrada hüsrana uğrayan aboneler var .
Bunlarda tarifenin hangi satlerde daha az ücretlendirildigi konusunda bigi sahibi olmayanlar
birde tarfeli sisteme gecince akşam saatlerinde indirim varken gündüzde normal tarifeye oranla bindirim var:D yani diyelimki burası bir işyeri sabah 8 de açıldı akşam 17:00 da kapandı işte bu abone elektrik faturam az gelecek diye tarifeli sisteme geçiyo, vay haline ozaman

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri