Transfer Salteri nedir?

baybars

Üye
Merhaba arkadaslar.Yapmakta oldugumuz bir tesiste trafo ile dizel jenerator arasinda transfer yapmamiz gerekiyor.
Bir adet transfer salteri kullanarak kesinti durumuna gore jeneratoru veya elektrigin tekrar geri gelme durumuna gore tekrar trafoyu seciyoruz.Ancak trafo tarafi 2000A,jnerator tarafi 1600A.

Ayri Ayri salter kullanmak yerine transfer salterinin altina 1 tane 2000Alik salter kullansam ve enerji gidip jenerator devreye girdiginde bu salterin akim range ni 1600 A ya dusursem diye dusundum ancak boyle bir salter bulamadim.

Tecrubeli arkadaslar varmidir boyle bir alet yardimlarinizi bekliyorum...

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
sn.baybars,

SIEMENS SENTRON WL Açık Tip (ACB)Güç Şalteri;

I[SUB]N[/SUB] =2500 A
I[SUB]CU [/SUB]=55 kA
LSIG fonksiyonları olan,
ETU 27B(Elektronik Trip Ünitesi)
I[SUB]R[/SUB]=0,4-1*I[SUB]N[/SUB] (Aşırı yük koruması ayarlanabilir)
I[SUB]SD[/SUB]=1,25-12*I[SUB]N[/SUB](Kısa süre gecikmeli kısa devre koruması;Kısa devre akımı ayarlanabilir)
işinizi görebilir mi?

kolay gelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri