trafonun sabit kondansötör grubunu bulmak

iyi günler arkadaslar.
denememi yaptım. akım bilgisini OG den voltaj bilgisini AG den alarak bir adet kael multimet 01-96 ve bir adet entes mpr 63 seri bağladık. akım ve voltaj biligilerini deneme yanılma yöntemiyle çakıştırdık. elde ettiğimiz sonuc;
2000 kva trafo için her faz için ihtiyaç olan güçleri bulduk.
l1 fazına 8.24 kvar
l2 fazına 11.60 kvar
l3 fazına 13.14 kvar
ihtiyaç olduğunu gördük

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar ben konyada yaşıyorum ve çalıştıgım şirket konyada insan teçrübeleri yaşa***** kazanıyor. ben düngece saat 18 :00 dan beri fabrikadayım ve indüktife girmeme kararı aldım ve saatler ilerledikçe yaptıklarıma bi bakın allah aşkına konpazizasyon panosunu devreden çıkardım saat 18:00 trafoda sabit gurup 6 kvar saat 19:00 sayaç aktifle beraber indiktüf 3 rakam ilerlemiş sabit gurup 7,5 kvar ayrıca tüm fazlar 3,5 amp cekecek şekilde cevre aydınlatma yanıyor başka yük yok saat :21:00 sabit gurup 10 kvar hava sıcaklıgı 18 derece trafonun bulundugu oda tabiki .. saat 23:00 indiktüf aktifle beraber yada 1, 2, puan gerisinde kalıyor fakar aktife oranı yüzde 80 den aşagı düşmedigi gibe sabit artıyor ama hala dönüyor saat :01:00 sabit 12 kvar saat :03:00 hava sıcaklıgı 16 derece sabit 14,5 kvar saat :05:00 saabit gurup 18 kvar havsıcaklıgı 14 derece saat 05:30 ve cevre aydınlatma sönüyor bütün fazlar sıfır amper şimdi 18 kvar saat 06:00 ve indiktüf duruyor güneş doguyor saat 06:30 kapastif dönüyor saabit gurup 14,5 kvar 07:00 kapastif dönüyor çalışan sadece bir leptop başkayok . saat 07:30 kapastif dönüyor sabit gurup 10 kvar saat 07:45 sabit 6 kvar hava sıcaklıgı 18 derece unutmayın bu sıcaklık trafonun oldugu daire iki tarafıda rüzgarlıklı yani acık trafoo dairesi ve durum normale dönüyor bende bitap yorgun bir şekilde eve yatmaya gidiyorum yarın sabah tekrar işbaşı yapacam bugün sadece ve sadece bu yüzden kaldım gece arkadaşlara aldırıyordum sayaçları ama inanmadım gece 24 ten sonra sanki birşey çelışıyormuş gibi geli yordu bana fakat kendim gördüm arkadaşlar kafanızı fazla agrıttım kusura bakmayın yorumlarınızı bekliyorum herkeze iii geceler ayrıca formun satini nerden ayarlıcam hangi sekmeden degiştircem yardımcı olurmusunuz

sn cifci
hava sıcaklığından ziyade Şebeke gerilimini hassas birşekilde ölçerek test edin.kolay gelsin.

Bu iş gece cevre aydınlatmad aki dengesiz yükler den kaynaklanmaktadırhava sıcaklıgı ne alaka...Ya yukleriniz ve cevre aydınlatmabiba iç aydınlatma ve faz basına mevcut prızleri dengeli dagıtacaksınız.yda siteme 3veya 6gurup mone faze grup koyacakınız ki bunuda tespit ettiniz ise bu iş rayına girerfazlardaki dendesizlik farkı kadra veya ili katı kadar monefaze koyunki aynı fazdaki dengesiz yuklerde oynam olunca ikinci grıubu alır yada bırakır.birde nkücük trıfaze kondansatoru degerini fabrikadaki trifaze enküçük yüke gore ayarlayın ki hassa olsun trifaze ilk grubu buyuk secerseniz küçük yuklerde hissetmez busefer kapsıtıf fazla yazar.

Forum istatistikleri

Konular
128,206
Kullanıcılar
449,985
Son üye
sSait Başdaş

Yeni konular

Geri