Trafo seçimi

Fiyat olarak 450 500 w güç kaynakları biraz pahalı kaçıyor ben bitirme projesi yaptığım için gösterdikten sonra bir daha işimize yaramayacak, maliyeti düşürme şansımız varmı acaba.Teşekkürler

Projene destek olmak için 0-220-380 Volt girişli , 7-21-25-36 Volt çıkışı olan. 450-500 Watt bir trafo hediye edebilirim.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Eğer böyle bir imkanın varsa gerçekten çok iyi olur ancak bende altında kalmamak kaydıyla hesap numarasi vermen dahilinde bir miktar ücret ödeyebilirim.Ancak 12V cıkıs yok bunu nasıl elde edebilirim.Eğer 12 v elde etme sanşim varsa kargo için özelden görûsebiliriz.Bu arada benim ikametgah izmir.Tekrar Teşekkürler

Merhaba.Ben de tam size 2. el (Eski pc'lerden çıkma olup) bilgisayarlacılarda 5-10 tl.ye belki de bu psu'ları satın alabilirsiniz diyecektim,ama sn.ömertek size güzel bir jest de yapmış bu konuda.Kolay gelsin.Projenizde başarılar dilerim.Saygılarımla.

Eğer böyle bir imkanın varsa gerçekten çok iyi olur ancak bende altında kalmamak kaydıyla hesap numarasi vermen dahilinde bir miktar ücret ödeyebilirim.Ancak 12V cıkıs yok bunu nasıl elde edebilirim.Eğer 12 v elde etme sanşim varsa kargo için özelden görûsebiliriz.Bu arada benim ikametgah izmir.Tekrar Teşekkürler

Merhaba.Bakın,0-7-21-25-36 çıkışları olan bu kademeli çıkışları olan besleme trafosunda,7-21 arasını kullanırsanız (Bu noktalara yapılan kabloyla lehimlemeyle) 14 volt ac. yi,25-36 volt arasını kullanırsanız 11 volt ac. yi net olarak da bu trafonun sarımlarından yine elde edebilirsiniz.Trafonun bu sekonderdeki sarım çıkışı (Aslında bunu tek bir bütün sarım olarak da düşünürseniz) tek bir 36 voltluk sarımdır bu,arada sarımlardan uçlar,çeşitli ve uygun voltajları verecek şekilde dış terminale lehimlenmiştir bu trafolarda.Uçları her kademede dışarı alınıp ayrı olarak verildiği için de,yalnız bu içteki,baştaki veya sondaki bu çıkış kademelerini kullanmak trafo için herhangi bir sakınca da yaratmaz.Kolay gelsin.

"Ancak 12V cıkıs yok bunu nasıl elde edebilirim"

380 Volt girişinden 220 verirseniz , 21 Volt çıkışından 12 Volt alabilirsiniz.Adı üzerinde "hediye" , altta kalmak diye bir şey olmaz :).Sadece kargo ücretini ödemen yeterli.

arkadaşlar ben bu devreyi yaptım ama hız ayarı yapamıyorum neden kaynaklanıyor olabilir acaba...

Forum istatistikleri

Konular
128,389
Kullanıcılar
450,274
Son üye
darnv

Yeni konular

Geri