trafo binası hücre donatım

srkn789

Üye
mevcut tedaşa ait trafo binasından 1*95 xlpe ile çıkış alıp 150 metre sonra havai hatta dönerek elektriği taşıyacağız. Trafo binasından çıkış için dahilden harice geçit izo. porselen izolatör 11.3.1 36 kv 630 A düşünüyorum.
Boş olan tedaş hücresini nasıl döşemeliyim pozlar neler bilgi verirseniz sevinirim

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Boş dediğiniz hücre ile ilgili projeniz yokmu ? Çıkış,kesicili / sigortalı yük kesicili vs olmalı.

keşif projeden çıkar, eğer projeyi de siz yapıyorsanız, açık tip sekonder korumalı kesicili çıkış hücresi düşünebilirsiniz. poz numarası 6.3 olması lazım.

kablo ile çıkış yaparken geçit izolatörü kullanmak gerekli mi ? onu algılayamadım şimdi.

projelendirme yaptırılacak ancak onden bir keşif hazırlamaya çalışıyorum
hücre tipi tedaşın talebi doğrultusunda olacak ama onlardan net yanıt gelmedi
hücre tipi neye göre değişiklik göstermekte ve en çok kullanılan tip hangisi acaba

Net yanıt gelmedi derken..?
kablo varken geçit izolatörüne gerek yok zaten

iyi günler
MALZEMELRİ DEMONTAJDAN MONTAJ YAPTIĞIMIZ ZAMAN
tedaş birim fiyata göre önce demontaj birim fiyatı+ sonra montajın %15 ini mi ödüyoruz?
birim fiyat sayfa 56 da bır açıklama var nasıl yorumlamak gerekır
örneğin VHD35 ya da swallow iletken demontajdan montaj yaparsak nasıl hesaplama yapmak gereki?

Mrb arkadaşlar 280 kurulu güce sahip bir işletmemiz var henüz enerji müsaadesi ne baş vurmadik og hattı 1500 metre mesafede elektrik dağıtım şirketi ihalelerin durdurulmasından dolayı kendimiz yapmamızı söylüyor en azından ön bilgi bu yünden süreç nasıl işler bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse sevinirim..

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,180
Kullanıcılar
449,946
Son üye
kerim2756

Yeni konular

Geri