TRİFAZE VOLTAJ REGÜLATÖRÜ

sivacioglu

Üye
Ofisimize yeni taktırdığımız hava perdesinin devamlı arıza çıkarması üzerine teknik servis, sorunun voltaj dalgalanmasından oluştuğunu belirtti. Arıza yeni bir cihaz takılarak gidebildiyse de daha sonra, özellikle garanti süresi bittiği zaman cihazın daha uzun ömürlü çalışması için, girişine voltaj regülatörü bağlamayı düşünüyorum. Fakat cihazın gücü 370W gibi düşük bir değer, astarın yüzünü geçmesini de istemiyorum. Sizlerden ricam farklı bir çözüm önerisi olan varsa yardımcı olması.

Şimdiden Teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Arkadaşınız voltaj dalgalanması diyor regülatör sadece düşük voltajı dengeler dalgalanmayı önleyemez

Sayın i.halilercin ustam.
Öyle sanıyorum ki burada arkadaşın bahsettiği dalgalanma, voltajın düşüp, çıkma olayıdır. Halk arasında voltaj dalgalanması diye geçer.
Tamam regülatör kullanılsın da benim anlayamadığım, 370 w.lık bir hava perdesi 3 faz ile mi çalışyor ?

Çözüm için düşündüğünüz bütçe ne kadar. Regülatörler işinizi görür maliyetide abartılı değildir. Eskisi gibi voltaj düşmeleri olmadığı kanaatindeyim başka sıkıntı olmasın.

Evet cihaz 3 faz, teknik servisin verdiği bilgiye göre voltaj dalgalanması kanaatine vardık.
Düşündüğümüz bütçe 300 ila 400TL arasında.

Ani voltaj oynamasına bizde göz kırpması denir(nasıl gözünüzü açık kapıyorsanız ) aynı o şekilde voltajda ani bir oynama oluyor buna ne servo motor yeterli kalır ne de regülatör çalıştığım fabrikada bu yüzden elektronik kartların bir kısmı yandı. söylediğiniz regülatörleri görmedim ben ne derece yeterli olabilir bilmiyorum.

Hava perdenizin gücünü, panoya olan mesafesini ve kablo kesitini belirtirmisiniz. Kesit problemine benziyor.

Ani voltaj düşüşüne neden olan nedir?

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri