Topraklama nedir? Neden ve nasıl yapılır?

ne tür hata veriyor ?
o bölümde COMDLG32.OCX download - free ocx files bu dosya var programı ilk açtığında evet'e tıkladığın halde problem veriyorsa bu linki verdiğim yerdeki dosyayı system32'ye at düzelmesi lazım.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
topraklamayı arkadaşlar açıklamışlar.

Vmax'ı ise benim imzadaki programdan
Alçak Gerilim Hesaplamaları / Alternatif Akımda Güç Hesaplaması Bölümünden Hesaplayabilirsin.
İmzadaki programı indir
component 'comdlg32.ocx' or one of its dependencies not correctly registered: a file is missing or invalid bu hatayı verip kapanıyor

yaptım düzelmedi :(

Moderatör tarafında düzenlendi:
programı ilk açtığında Evet'e tıkladığında olmadı ?
dediğim siteden dosyayı system32'ye attın yine olmadı ?
64 bit windows felan mı kullanıyorsun ? eğer öyleyse yapacağım bişey yok

kısıtlı bir windows felan (yani bazı kurumlarda bazı özellikleri kapatılmış windows) kullanıyorsan yapacağım bişey yok

windows 7 kullanıyorsan eğer şuraya bak : https://www.kontrolkalemi.com/forum...-elektronik-paket-programi-v2-1-a/sayfa8.html
bunlar da olmuyorsa başka bir bilgisayarda bak valla başka bişey gelmiyor aklıma

64 bit windows kullanıyorum sen elinden geleni yaptın olmadı teşekkürler...

dostum örnek bi hesap yaptım programdan ve hesaplama sonuçlarını txt'ye aktarıp buraya kopyalıyorum.
formüllere bakıp inşallah işin görür.

Alternatif Akımda Güç Hesabı:

Verilenler:

Faz Durumu: Monofaze
Gerilim: 220
Akım: 10
Cosinüs: 0,80
Sinüs: 0,6

Sonuçlar:

Aktif Güç:
P = Gerilim x Akım x Cosinüs
P = 220 x 10 x 0,80
P = 1760 W

Reaktif Güç:
Q = Gerilim x Akım x Sinüs
Q = 220 x 10 x 0,6
Q = 1320 VAr

Görünür Güç:
S = Gerilim x Akım
S = 220 x 10
S = 2200 VA

Ek Hesaplamalar:

Gerilimin Etkin Değeri: 220
Gerilimin Maksimum Değeri: 220 / 0.707 = 311,17397
Gerilimin Ortalama Değeri: 311,17397 x 0.636 = 197,90664
Gerilimin Ani Değeri: 311,17397 x Sinüs = 186,70438

Akımın Etkin Değeri: 10
Akımın Maksimum Değeri: 10 / 0.707 = 14,14427
Akımın Ortalama Değeri: 14,14427 x 0.636 = 8,99576
Akımın Ani Değeri: 14,14427 x Sinüs = 8,48656

Son düzenleme:
dostum örnek bi hesap yaptım programdan ve hesaplama sonuçlarını txt'ye aktarıp buraya kopyalıyorum.
formüllere bakıp inşallah işin görür.

Alternatif Akımda Güç Hesabı:

Verilenler:

Faz Durumu: Monofaze
Gerilim: 220
Akım: 10
Cosinüs: 0,80
Sinüs: 0,6

Sonuçlar:

Aktif Güç:
P = Gerilim x Akım x Cosinüs
P = 220 x 10 x 0,80
P = 1760 W

Reaktif Güç:
Q = Gerilim x Akım x Sinüs
Q = 220 x 10 x 0,6
Q = 1320 VAr

Görünür Güç:
S = Gerilim x Akım
S = 220 x 10
S = 2200 VA

Ek Hesaplamalar:

Gerilimin Etkin Değeri: 220
Gerilimin Maksimum Değeri: 220 / 0.707 = 311,17397
Gerilimin Ortalama Değeri: 311,17397 x 0.636 = 197,90664
Gerilimin Ani Değeri: 311,17397 x Sinüs = 186,70438

Akımın Etkin Değeri: 10
Akımın Maksimum Değeri: 10 / 0.707 = 14,14427
Akımın Ortalama Değeri: 14,14427 x 0.636 = 8,99576
Akımın Ani Değeri: 14,14427 x Sinüs = 8,48656
çok teşekkür ederim dostum bu arada program çalıştı kullanabiliyorum eline koluna sağlık.Çok güzel bi hizmet bu insanlara Allah kabul etsin..

çok teşekkür ederim dostum bu arada program çalıştı kullanabiliyorum eline koluna sağlık.Çok güzel bi hizmet bu insanlara Allah kabul etsin..
Amin
çok teşekkür ederim boş boş oyun v.s. uğraşacağıma bunlarla uğraşıp kendimi geliştiriyorum.

Topraklama konusunda bir sorum olacak. Kaçak akım sigortası takılan yerlerde topraklama gerekli olduğunu biliyoruz. Toprağa kaçak olduğunda kaçak akımın atması lazım. Atelyemde denediğimde kaçak akımdan çıkan fazı toprağa deydirdiğimde kaçak akım sigortası atmadı. Toprağa kaçak olduğunda neden atmıyor. İllaki alıcı türünden bir şey mi olması gerekiyor. Kaçak akımın faz çıkışıyla kontak çalıştırdığımda ki bu kontak gerçek alıcı değildir. Bu ikinci bi kontak ona akım verdiğimde kaçak akım atıyor.

Topraklama konusunda bir sorum olacak. Kaçak akım sigortası takılan yerlerde topraklama gerekli olduğunu biliyoruz. Toprağa kaçak olduğunda kaçak akımın atması lazım. Atelyemde denediğimde kaçak akımdan çıkan fazı toprağa deydirdiğimde kaçak akım sigortası atmadı. Toprağa kaçak olduğunda neden atmıyor. İllaki alıcı türünden bir şey mi olması gerekiyor. Kaçak akımın faz çıkışıyla kontak çalıştırdığımda ki bu kontak gerçek alıcı değildir. Bu ikinci bi kontak ona akım verdiğimde kaçak akım atıyor.
topraklamanda bir sorun vardır bence. yoksa temas halinde atması lazım

topraklama iyi çalışıyorsa bırak k.rolesini sigortaların bile atması gerekiyor.topraklaman çalışmıyor.slm

Forum istatistikleri

Konular
128,252
Kullanıcılar
450,067
Son üye
ERENLER04

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri