Tiaportal V12 - Online sorunu

RandyMarsh

Üye
Merhaba,
Tiaportal V12 üzerinden online izleme yapmak istediğimde sürekli aşağıdaki hata ile karşılaşıyorum ve online plc leri listeleyemiyorum.

Yardımcı olabilirmisiniz?

tiaportalHata2.jpg

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
simülasyon mu yapmak istiyorsun yoksa hard olarak plc mevcutmu elinizde ?

denetim masasından set/pg interface de s7online karşısında senin ağ kartının ismi olmalı.yanlış ağ kartı seçmişsin.gördüğüm kadarıyla senin seçtiğin ağ kartı intel 82579 ile başlıyor.bu senin ağ kartın mı?

Bu gibi hatalarda bilgisayarı kapatıp tekrar açmak gerekiyor bizim başımıza çok geliyor.5 dk önce online iken 5 dk sonra abuk subuk hatalar verip online olmaktan çıkıyor bende bilgisayarımı kapatıp açıyorum düzeliyor

Bu gibi hatalarda bilgisayarı kapatıp tekrar açmak gerekiyor bizim başımıza çok geliyor.5 dk önce online iken 5 dk sonra abuk subuk hatalar verip online olmaktan çıkıyor bende bilgisayarımı kapatıp açıyorum düzeliyor

pc açıp kapamak nasıl oluyor anlamadım?
eğer pc ipinizi otomatik yaparsanız online olurken sık sık sıkıntı yaşarsınız.
ama manual ip verirseniz taş gibi girersiniz.

denetim masasından set/pg interface de s7online karşısında senin ağ kartının ismi olmalı.yanlış ağ kartı seçmişsin.gördüğüm kadarıyla senin seçtiğin ağ kartı intel 82579 ile başlıyor.bu senin ağ kartın mı?
taner arkadaşın dediği gibi ağ kartının doğru olması önemli. Eger senin ağ kartın ise güncellemende fayda var. Ip değiştirmeye gere yok Tia Portal v12 de eğer PLC ile farklı bir ağ grubunda ise PC nizin ip adresini değiştirmek için sizden onay isteyecektir zaten.

Forum istatistikleri

Konular
128,320
Kullanıcılar
450,158
Son üye
gyilmaz21

Yeni konular

Geri