tezim için örnek proje olarak 34.5/0.4 kV 1000 kvA lık proje örneği lazım

istanbl

Üye
iyi günler arkadaşlar;
bitirme tez konum 630 kvA lık trafo merkezi tasarımı. örnek olması açısından bir tane 1000 kvAlık köşk tipi trafo merkezi tasarım projesi lazım.. yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkürler..

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sadece trafo tasarımı mı ? ve autocad de sanırım, akşam babam gelince sana gönderirim trafo ile ilgili projeler..

trafo da autocad de lazım hesaplamalar fln da varsa çok iyi olur istersen mail adresimi de verebilirim?

sadece trafo tasarımı mı ? ve autocad de sanırım, akşam babam gelince sana gönderirim trafo ile ilgili projeler..

en yakın ne zaman gönderebilirsin?

Moderatör tarafında düzenlendi:
bana mail adreslerinizi özelden yollayın ve tam olarak trafo projesi ile ilgili ne istiyorsunuz onu yazın, birde bende şuan autocad yüklü değil vista için crackli filan full autocad programı bana yollayın bende babamdan aldığım projeleri sizlere göndereyim, bende autocad yüklü olmadığı için babamdan projeleri alsamda ne istediğinize göre incelemeden göndermek istemiyorum. bana vistaya yükleyebilceğim autocad programı gönderirseniz istediklerinizi 2 gün içinde yollarım.

trafo projesi derken benim bahsettiğim elektrik projesi yalnız, trafo, trafoya bağlı yükler felan filan yani, 3 boyutlu tasarım filan değil yalnız.

hesaplamaları da vardır büyük ihtimalle.

Moderatör tarafında düzenlendi:
msj sayım 20 olmadığı için özel msj atamıyomuşum. onu naapcaz?
evet elektrik projesi lazım zaten banada. köşk tipi trafoyla yapılan bi trafo merkezi tasarlıcam. akım trafolarının hesabı, gerilim düşümü hesabı filan yapmam lazım. tek hat şeması filan da olması lazım galiba. yalnız autocad dosyası bende de yok şuanda.. sen o dosyaları bana göndersen ben autocad olan bi bilgisayarda açabilirim.

Merhaba arkadaş benim konumda aynısı, tezi hazırlama konusunda yardımlaşırsak çok iyi olur, ne aşamadasın, ben bi kaç kaynak buldum ama daha sistemli olarak yazmaya başlayamadım, bide hesaplar lazım tabi ki, kesici seçimi falan gibi, bunun için kısa devre hesapları yapmak gerekiyo. Yardımlaşalım arada, bulursun örnek proje bana da gönderir misin bende aynı şekilde atarım sana

Merhaba arkadaş benim konumda aynısı, tezi hazırlama konusunda yardımlaşırsak çok iyi olur, ne aşamadasın, ben bi kaç kaynak buldum ama daha sistemli olarak yazmaya başlayamadım, bide hesaplar lazım tabi ki, kesici seçimi falan gibi, bunun için kısa devre hesapları yapmak gerekiyo. Yardımlaşalım arada, bulursun örnek proje bana da gönderir misin bende aynı şekilde atarım sana

tamam yardımlaşalım tabi.. ben daha hiçbi aşamaya geçmedim.. önce proje bulmam lazım başlamam için.. kaynak olarak ben EMO'nun bi kitabını aldım.. arkasında proje hesabı örneği war örnek proje bulduktan sonra ordan baka baka yapcam..

bende aldım emodan kitap, orta gerilim trafo merkezi tasarımı diye, bu arada hangi okuldasın ben ytü, bu gün hoca ile görüştüm, artık biraz daha somut bişeyler istiyo bi an önce başlamam lazım benimde

yok artkk bnde ytü!! hangi hocadan alıyosun sen bitirmeyi?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,207
Kullanıcılar
449,987
Son üye
mavcil19

Yeni konular

Geri