Termik Santral İnşaati

edison3838

Üye
Merhaba arkadaşlar termik santral inşaatinde elektrikçi ne iş yapar acaba bilgisi olan varmı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba.Bakın,hangi konuda daha uzman ve tecrübe sahibi iseniz o konuda size mutlaka görev verebilirler bence,örneğin panocuysanız termik santraldeki panoların montajı ve çalıştırma sorumluluğu size de verilebilir.Forumumuzda termik santralde panocu (Santraldeki panoların montajı ve sorumluluğunu) olarak çalışan bir üyemiz (Bir ara forumda çok aktif olabilen) vardı,santralin çalışma prensiplerini ve görev dağılımını ayrıntıları ile de bu forumda paylaşmıştı kendileri.Kolay gelsin.

Merhaba.Bakın,hangi konuda daha uzman ve tecrübe sahibi iseniz o konuda size mutlaka görev verebilirler bence,örneğin panocuysanız termik santraldeki panoların montajı ve çalıştırma sorumluluğu size de verilebilir.Forumumuzda termik santralde panocu olarak çalışan bir üyemiz (Bir ara forumda çok aktif olabilen) vardı,santralin çalışma prensiplerini ve görev dağılımını ayrıntıları ile de bu forumda paylaşmıştı kendileri.Kolay gelsin.
O konuyu nasıl bulabilirim acaba?

Tamam,şimdi anımsadım nick name'i Meraklı elektrikçi idi,bu değerli üyemizin.Bu nick name ile forum içinden arama-araştırma yaparak santralle ilgili paylaşımlarını (Hatta bir ara santral özelleştiğinden büyük korku da yaşamıştı kendileri) bulup kişisel tavsiyelerini,santralin çalışma şemalarını,prensiplerini paylaştığı bu eski yazılarını referans alabilmeniz çok iyi olur.Kendi arşivimde eğer kolayca da bunlara rastlarsam netten size dosya paylaşımı yapmaya da çalışacağım.Kolay gelsin.

Evet,şu anda da linkler (Kırık) sorunludur gerçekten,paylaşım sitesinden kendi arşivimden vermeye çalışıyorum,Soma Termik Santrali ile ilgili animasyonları.Link bir ara çalışır durumda imiş,sonradan yine sorunlu hale de gelmiş göründüğü kadarıyla.Kolay gelsin.

1.2.3.4_GRUP_SU_BUHAR_ÇEVRİMİ.1.xls

1.2.3.4.5.6.GR_PARK_SAH_VE_KAZ_ÜSTÜ_BANT_VE_BUNKER-2.xls

1.2.3.4.GRUP_KAZAN_KESİTİ_VE_TEKNİK_DEĞERLERİ.1.xls

3-4_GRUP_6,3_KV-380_V_İÇ_İHTİYAÇ.1.xls

5-6_GRUP_KAZAN_KESİTİ_VE_TEKNİK_DEĞERLERİ.1.xls

380-154_KV_ŞALT_SAHASI.2.xls

SOMA_B__SANTRALI_KAREKTERİSTİKLERİ..xls

SOMA_TERMİK_SANTRAL_KÜNYESİ..xls

SEAŞ_TERMİK_SANTRALI_SU_BUHAR_ÇEVRİMİ..pps

KAZANIN_ATEŞLENMESİ-1.pps

Kopyası_SEAŞ_TER_SAN.pps

KAZANIN_ATEŞLENMESİ-1_MÜZİK_Lİ.pps

FUEL-OİL_DEP_TRANS_VE_YAK.MÜZİKLİ..pps

FUEL-OİL_DEP_TRANS_VE_YAK__sesli..pps

DEĞİİRMEN_SERVİSE_ALINMASI.pps

SEAŞ_TERMİK_SANTRALI_ÇALIŞMA_PRENSİPİ._(1_sayfa).2.xls

1KW_ENERJİ_İÇİN..pps

SEAŞ_TERMİK_SANTRALI_ÇALIŞMA_PRENSİPİ.(3_sayfa)_2.xls

Termik Santral Äalçüma Prensipleri (şalt, Mekanik, Isıtma, Soğutma...).rar
https://yadi.sk/d/iygxnBRShG3Dv

Hocam bu bilgilerden çok bana termik santral inşaat aşamasındayken elektrikçi nelerle uğraşır onu sormuştum.

Siz eğer fabrikalarda makine-elektrik Bakım kısmında da daha önceden çalıştıysanız bundan çok farklı da olmaz bu çalışma şekliniz.Fabrikalarda nasıl vardiya (3*8 saat üzerinden 24 saat) veya tek bir gündüz sistemi varsa orada da bu sistem yer alabilir ve teknik elemanlar (Sizin gibi) sanralin ilk kuruluşunda (Montajda) yoğun 24/24 saat üzerinden belki o zamanlarda çok yoğun olarak da çalışır,tesis üretime geçtiğinde ise sadece elektrik bakım kısmında görevli iseniz bir arıza olduğunda sadece bu arızaya müdahele eder,santralle ilgili günlük işlerinizde,diğer rutin işlerinizde ise (Günlük kontrolleri,sorumlu olduğunuz bölümdeki işleri) yaparak (Genel olarak tanımlamak gerekirse eğer) iş hayatınızdaki bu görevi de sürdürürsünüz.Ben de yıllarca sürekli makine-bakımda çalıştım,kendimden bir örnek de vermem gerekirse eğer.En baştaki sorunuza dönerek inşaat sahasında kuruluş (Montaj) anında elektrik kablolarının,panolarının veya jeneratör bağlantı panolarının,kablolarının dağıtımı,yerleştirilmesi,vb.elektrik montajını size de vereceklerdir muhtemelen de.Başarılar dilerim.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri