teknoloji fakülteleri

ya hocam hiçbirşey değişmez, Ankara için örnek verecek olursak
eğer TUBİTAK gibi bir yere gireceksen zaten bilginden ziyade etiketin olacak yani ODTÜ, İTÜ falan eh birkaç GAZİ , KIRIKKALE gibide alıyorlar. Zaten Ostim gibi bir yerde mühendissin öğretmensin yada tekniker kimin umrunda, ben mühendisim ama ostim gibi bir yerde işyerim olsa teknik öğretmen çalıştırırım bilgisayarda çizdir tezgahta yaptır aynı insana maaş olarakda asgari ücretten 100 - 150 fazla birşey ver. Kimse alınmasın yaşadıklarımı söylüyorum, Ostimdeki iş yerini bıraktım gerçi ben kendim ayrıldım patron her ne kadar çalışmaya devam etmemi çok istediysede ama benden sonra almış iki tane teknik öğreten arkadaş bana 650 Tl veriyordu bundan 5 yıl önce onlarada 500'er den 1000 TL adamlar inventörde çiziyordu geçiyordu tezgaha birde üretiyordu. Şu an TÜBİTAK dayım şükür burda ücret ve imkanlar iyi ama teknik adamlık mı (müh, öğretmen, tekniker farketmez) uzak duracaksın Türkiyede değeri yok. Ankara piyasası için konuşucak olursan dünyanın riskini alıp eşek gibi çalışana 2000 TL'den fazla maaşda veren pek bir yok.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri