teknoloji fakülteleri

Vagnerlove

Üye
öncelikle selamlar.teknik eğitim fakültelerinin yerine kurulan teknoloji fakülteleri yine ygs ilemi ögrenci alacak yoksa lysdenmi sorumlu tutulacagız.teşekkürler.

YGS ile olacak yani 11 Nisan da yapılan sınav...(Kesin bilgi değil,çünkü bu konuda YÖK ün kesin açıklaması yok)

Son düzenleme:
bu konuda çalışmalar var ama daha kesinlik yok sanırım
ygs dgs ve farklı sınavda olabilir

Bakim daha ne sınavları çıkacak. Yakında internete giriş sınavı yaparlarsa şaşmam ;)

Arkadaşlar,
Ben YGS klavuzunu okudum içerisinde Teknoloji Fakülteleriyle ilgili bir bilgi yoktu. Yine internette bir yerde okumuştum Teknoloji Fakülteleri LGS klavuzlarında olacak.

Teknoloji fakültelerine öğrenci yerleştirilmesi 2. aşamadaki sınavla yapılacak.

Ancak işin kötü tarafı, meslek lisesi mezunları bu okulların programlarını tercih ederken alan dışı muamele görecekleridir.

Bize de düşen yöneticileri tebrik etmek olacaktır. :(

YÖK'ün uygulamalı mühendislikle ilgili çalışmaları var.Bir seneye kadar faliyete geçecekmiş.Myo. mezunları yatay geçiş yapabileceklermiş.

Teknoloji fakültelerine öğrenci yerleştirilmesi 2. aşamadaki sınavla yapılacak.

Ancak işin kötü tarafı, meslek lisesi mezunları bu okulların programlarını tercih ederken alan dışı muamele görecekleridir.

Bize de düşen yöneticileri tebrik etmek olacaktır. :(

kesin mi hocam.öyle birşey olması mantıksız geliyor bana

Teknoloji Fakültelerinin programlarını incelerseniz eğer,

Elektrik-elektronik mühendisliği, makina mühendisliği, metalurji mühendisliği...

elektrik öğretmenliği, elektrik-elektronik mühendisliği olmuş
metal işleri öğretmenliği, metalurji mühendisliği olmuş

diğer mühendislikler ile arasındaki fark ne peki???

Bu mühendislikler uygulamacı mühendis yetiştirecek.

Size tekrar soruyorum şimdi. Üniversite kılavuzunda elektrik, makina veya başka bir mühendislik programı hangi meslek lisesi programı için alan sayılıyor?

Cevabı net ve açık. 2 yıl sonra meslek liseleri boşalmaya başlayacak.

Niçin mi? Çünkü insanımız sonucu gördüğünde uyanıyor. İlla gidip duvara toslaması gerekiyor.

Dolaylı olarak ama ciddi bir şekilde etkilenecak olanlar teknik eğitim fakültesinden mezun olan ve olacaklardır.

Uyu uyu nenni, Uyu uyu nenni, Uyu uyu nenni.

bence bu teknoloji fakülteleri teknik öğretmenler için kandırmacadan başka birşey değil. gerçek bir mühendis olamayacağımız gibi teknik öğretmen olmamızda daha da zorlaştırılmış sanki:)

Forum istatistikleri

Konular
128,210
Kullanıcılar
449,989
Son üye
veyselknkc

Yeni konular

Geri