Teknik Eğitim Fakülteleri İle İlgili Gelişmeler!

Arkadaşlar,
Bundan bana göre şu sonuçlar çıkıyor.
- tef'ler 4 sene daha açık olacak
- tef'lere 4 sene öğrenci alınmayacak
- teknoloji fakültelerinde tef'dekinden farklı eğitim verilecek
- tef mezunlarına direk bu ünvan verilmeyecek
- tef mezunları yine mağdur olacak
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Arkadaşlar,
Demek ki yök toplantıyı bu sebeble yapmadı, böyle bir sistem tef'lilerin sorununu çözmüyor ve toplantıda bunu görüşmektense, görüşmeyi yapmayıp bu şekilde bir tasarıyı sunmayı planlamışlar.

forumda üst üste mesj yazmak yasaktır. lütfen daha dikkatli olalım ve değiştir butonunu kullanalım.
düzenleyen:volcanoss

Aynen celebig33 hocam

ne diğim bütün hevesimi kırdılar 4 sene daha beklicez ama bu kadar olanlardan sonra anladım ki beklememek gerek habire sallayıp duruyolar, karamsar olmim diyorum fakat mezunların bile mühendis olcandan şüpheliyim artık bekle bekle nereye kadar........

Özcan, yaptığı açıklamada, mesleki ve teknik eğitim alanında "çok ciddi çalışmalar yürüttüklerini" ifade etti. Özcan, bu konuda, üniversitelerin ve ilgili tarafların görüşleri alınarak hazırlanan kanun değişikliği çalışmasının yakın zamanda Meclis’e sunulacağını kaydetti.
http://www.sabah.com.tr/haber,04FB7EB89D9E42E8AC168AA67BBA5E87.html
buradaki ifadede "üniversitelerin ve ilgili tarafların görüşleri alınarak hazırlanan kanun değişikliği" diye yazıyor, yani üniversitelerle bu şekilde mi anlaşıldı, yoksa bunu mu görüşecekler ? bir bilen varsa lütfen yanıtlasın.

bana göre bu işlerde hünerli olan bir arkadaşımız yada bir grup yazılı dilekçeyle durumun mezun yada mezun olacak öğrencileri kapsayıp kapsamayacagını öğrenmeliyiz bu hepimiz için faydalı olur bu işleri uslubunu bilen arkadaşlarımıza burdan sesleniyorum

hocam dilekçeyla filan olmazbu iş....
bütün tef'liler bir araya gelicek dayanıcak yökün kapısına ancak böyle olur bu iş...
ben varım gidilecekse giderim.

Arkadaşlar önemli olan alınan bu karar, Üniversite yönetimiyle ortaklaşa mı alındı yoksahenüz üniversite yönetimiyle bu konu görüşülmedi mi?

sayın celebig33

hocam bu karar ortaklaşa yürütüldü diyo yani ortaklaşa alınmış bi karar gibi geldi bana...

Sayın ilizyonist,
Bu karar ortaklaşa alınmışsa üniversite yetkilileri böyle bir şeye nasıl izin verebildi? Senin Bölüm Başkanın ne diyor bu işe?

sayın celebig33

ben daha konuşmadım bölüm başkanımızla ama pazartesi konuşucam ayrıntıları yazarım....

ALINTI

Teknik Eğitim Fakülteleri`nin, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri`ne dönüştürülmesi

‘UYGULAMALI TEKNIK BILIMLER FAKULTELERI’ ILE
ILGILI, MARMARA UNIVERSITESI OGRETIM UYESI DOC.DR.KORAY TUNCALP’IN
GONDERDIGI E-POSTA’NIN ICERIGI ASAGIDAKI METINDEDIR.

BU DURUMU ASLA KABUL ETMEYIN, TEPKINIZI LUTFEN GOSTERIN…

Sevgili Meslektaslarim,
Bir teknik ogretmen arkadasimiz (Dogan Aydin) Teknik Egitim
Fakultelerinin donusumunu ogrenmek ve unvan verilmemesini protesto etmek icin YOK Basin
ve Halkla Iliskiler Musavirligi’ne telefon etmiş. Telefona cikan musavir Ekrem Tektas’a durumu sormus ve unvan verilemeyecegini ogrenince durumu kinadigini bunun buyuk bir haksizlik oldugunu kendisine soylemis. Ve musavir Ekrem
Bey’de ‘Sizden baska hicbir teknik ogretmen telefon etmedi. Demek ki sayilari 170.000′e ulasan teknik ogretmen kitlesi durumdan memnun’ demis.
Ayrica ‘YOK Baskanligi zaten bu durumu merak ediyor. Lutfen tepkiniz varsa e-posta ile veya faks ile bize yazin. Biz
de rapor yazip bu durumu YOK Baskanligina iletecegiz’ diye eklemis.

Mesleki egitimin gunumuzdeki tek ulusal dergisini (TEKNOLOJİK EĞİTİM)
yayınlayan bir teknik ogretmen kokenli akademisyen olarak sizlerin memnun oldugunu
dusunuyorum.

Eger tepkiniz varsa, size zahmet olacak kıymetli vaktinizden ayirip bu durumu protesto
eden bir e-posta gonderirseniz YOK bu ulkede teknik ogretmenlerin de yasadigini gorup
muhendisler gibi tepki gosterebildigini anlayacak. O zaman biz de
aramizdan ayrilan bize teknik egitim veren hocalarimiz ile bize emek veren aile
buyuklerimizin kemiklerini sizlatmadan yasayip gideriz….
Yapmaniz gereken bu durumun kabul edilemez ve buyuk bir haksizlik
oldugunu vurgulamak, muhakkak teknik ögretmenlere unvan (uygulama muhendisi veya
teknoloji muhendisi) verilmesini talep etmektir. Lutfen tek bir metin hazirlayip YOK Basin Musavirligi’ne gondermesin.

Boylece komik duruma dusmeyelim.
BU E-POSTAYI TANIDIGINIZ TEKNIK OGRETMENLERE E-POSTA ILE DAGITIN
Saygilar
Koray Tuncalp
[linki görmek için üye olmanız gerekmektedir]
Teknolojik Egitim
Tel : (216) 472 84 01
Yuksekogretim Kurulu Baskanligi 06539 Bilkent-Ankara
Tel: +90(312)298-7000 Fax: +90(312)266-4759
e-posta: [email protected]
Basın ve Halkla Iliskiler Musavirligi

Arkadaşlar konuyla ilgili bir şeyler yazmak isteyip de zamanı kısıtlı olanlar aşağıdaki kısa, öz metnin altına isimlerini yazıp gönderebilirler

Sayın yetkili

Teknik Eğitim Fakülteleri`nin, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri`ne dönüştürülmesiyle bu fakültelerden mezun olacak insanlara bir unvan verilmeyecek olmasının büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyor, bu e-postayla tepkimi dile getiriyorum.

Saygılarımla

ARKADAŞLAR BEN BİRTANE GÖNDERDİM BİLE

Sayın yetkili

Teknik Eğitim Fakülteleri`nin, Uygulamalı Teknik Bilimler Fakülteleri`ne dönüştürülmesiyle bu fakültelerden mezun olacak insanlara bir unvan verilmeyecek olmasının büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyor, bu e-postayla tepkimi dile getiriyorum.

Saygılarımla

ORHAN YAMAK

forumda üst üste mesaj yazmak yasaktır. lütfen daha dikkatli olalım.
düzenleyen:volcanoss

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,222
Kullanıcılar
450,011
Son üye
mercimek ali

Yeni konular

Geri