Teknik Eğitim Fakülteleri İle İlgili Gelişmeler!

http://www.huseyingulsun.com.tr/index.php?module=zdoku

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.huseyingulsun.com.tr/?module=haberoku&xx=read&ID=138

Düzenleme: BuRçin.

Arka arkaya mesaj atmak yerine son mesajınız üzerinde bulunan Düzenle tuşuna basarak ekleme yapınız.

slm arkadaşlar umarım bu çabalarımız sonuç bulur ve bizimde bi mühendis ünvanımız olur... destekleriniz ve emekleriniz için teşekkürler

şuanda yeni çalısmalardan haberi olan arkadaslar varsa lütfen bizimle paylaşsın!!!

YÖK 17 teknoloji fakültesi açıyor

Cumhurbaşkanı Gül, işsiz gençlerle üniversite eğitimi arasındaki çelişkiden bahsetti. YÖK resmi açıklamayı yaptı: Gelecek yıldan itibaren 17 teknoloji fakültesi açılacak.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Meclis resepsiyonunda karşılaştığı YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan'a, "işsiz gençlerle, üniversitelerdeki eğitim" arasındaki çelişkiden bahsetmişti. YÖK Başkanı Özcan da Gül'e, yakında kurulacak "teknoloji fakülteleri" ile sorunu aşmayı planladıklarını söyledi. YÖK Başkanı, daha sonra projenin detaylarını TAKVİM'e anlattı. Özcan, ilk etapta 19 üniversitede eğitim veren "Yüksek Teknik Öğretmen Okulu'nun, "teknoloji fakülteleri"ne dönüştürüleceğini açıkladı. "Ülkemizde uygulama mühendisi diye bir mühendislik yok" diyen Özcan, teknoloji fakültelerinden mezun olanların işçiyle birlikte iş yürüten insanlar olacağını vurguladı. Özcan, kurulacak teknoloji fakültelerinde butip eğitim verilmeye ilk kez önümüzdeki yıl başlanacağını da açıkladı.

iyi bi haber bence ama eski mezunlarla ilgili açıklama yok sanırım ayrıntıları yakında açıklarlar...

Özhan Benderlioğlu

Öncelikle merhabalar ben Gazi Üniversi Teknik Eğitim Fakültesi Öğrenci Konsey başkanı ve Gazi Üniversitesi Öğrenci konseyi Genel sekreteriyim. Bu sene Ulusal Konsey Başkanlığı Gazi Üniversitesi olarak bütün Türkiye öğrencilerini temsilen YÖK te çalışmaktayız bu sene teknoloji fakülteleriyle ilgili Gerek YÖK Te gerekse mecliste Çalışmalar yaptım. Bu Teknoloji Fakültesi Prpjesinin Ve en çok emeği geçen Gazi Teknik Eğitimin Eski Dekanı Şimdi Gazi ÜniversitesiRektör yardımcısı Olmuştur. Duran ALTIPARMAK. haftalık rutin görüşmelerimizde en büyük Hedefininde bu olduğunu söylüyor. YÖK te bu konu ile en son görüşmesinide geçen hafta yaptı olumlu bir sonuç aldığını sayılı zamnlar kaldığını sizlere müjdelemek istiyorum.

facebook daki Teknik Eğitim Fakülteleri buluşma noktası grunundaki Özhan Benderlioğlu arkadaşımızın dün yazdığı mesaj. olumlu gelişmeler devam ediyor...

arkadaşlar ankaradan gelen son habere göre tef artık uygulama muhendisliği olmuş
dogrulugunu arastırabilecek arkadaslar varsa lütfen arastırıp bizide bilgilendirsinler..

selam nhber

arkadaşlar öncelikle herkese selam lar.bende tef kurbanlarındanım desem doğru olur sanırım.bana ait bi işim var ama ya diger arkadaşlar,bir an önce mühendislik hakkı verilsin diyorum.ve umuyorum ki verilecek.selamlar

bugun yök baskanının verdiği demeçte meslek yuksek okullarına sınavsız geçiş hakkı kaldırılıyor ve tef de kapatılıp nyerine teknoloji fakulteleri(uygulama muhendisliği) acılacak suan itibariyle mezunları nasıl etkıleyıp fark derslerin gelip gelmeyecegı ilerleyen gunlerde bellş olacak.unvan meselesıde boylelıkle ortadan kalkmıs olacak.
GELİŞMELERDEN HABERİ OLAN ARKADASLAR BİLDİRSİN!

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri