Tek Motor ile 10 kasnağın bağımsız hareketini nasıl sağlarım?

runoonur

Üye
Merhaba;
Kumaş veya kağıt fon askı sistemidir aslında yapmak istediğim. (3m en x 10m boy malzeme sarılı olacak) Fon sayısı fazla olduğundan her silindire bir motor koymak maliyetli olacaktır. Bende aşağıda çizdiğim gibi bir düzen düşündüm. Motor mili çift kasnak bağlantılı, ön ve arka kasnak grubuna tahrik veriyor.

Kasnakların/silindirlerin hepsinin dönmesi işimi bozuyor, seçtiğimin dönmesi gerekiyor.

Motor döndüğünde bütün kasnaklar döneceğinden buna çözümü de mıknatıslı (araç klima kompresörlerindeki gibi bir kasnak çeşidi varsa onunla çözebilirim belki.)

Maliyeti göz önüne alarak sizlerin fikirlerini rica ediyorum.

LgaM9a.jpg

ben ne yapmak isdedigini anlamadım tek motorla makaraları dondurmeyı basarmıssın baska ne ısdıyorsun

makaralardan istediğimi döndürmem gerekiyor. Hepsini aynı anda değil.

ben ne yapmak isdedigini anlamadım tek motorla makaraları dondurmeyı basarmıssın baska ne ısdıyorsun

Tekrar okuyunca, kasnakları tek-tek döndürmek istediğimi anlatmadığımı farkettim. :)

bunun yolu donmesını isdemedıgın kasnagı sokmek :)
sıkıntılı olur o şekilde :) 4 metre yukarı tırman sök-tak :) Şu klima kopresörlerinde bir kasnak çeşidi var, klima düğmesine basınca yapışıyor motor mili kasnağa. yoksa kasnak boş dönüyor. Bu konuda fikri olan çıkar belki :)

haklısın ozamn frenlı motorların fren sıstemını bır gozden gecız mil ile makarayı ayırırsan araya bunu koyarsan enerjı verdıgınde makarayı bosa cıkarmıs olursun mıl donmez makara kendı halınde bosta doner

makaralardan istediğimi döndürmem gerekiyor. Hepsini aynı anda değil.
Tek motorla mı yapacaksınız bunu istediğiniz makarayı açacaksınız istediğinizi kapatacaksınız!Eğer böyle ise yapabilirseniz burada nasıl yaptığınızı lütfen anlatın!

Hidrolik kavrama konusunu araştırdınızmı ?

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri