Tek Motor ile 10 kasnağın bağımsız hareketini nasıl sağlarım?

Hidrolik
Hidrolik kavrama konusunu araştırdınızmı ?
hidrolik konusunu sizin yazınızın üzerine araştırıyordum ki daha ucuz olan manyetik kavrama ile çözülecek gibi duruyor. Çıkış noktası "kavrama" kelimesi oldu. Bazen bildiğimiz şeyleri unutabiliyoruz:) teşekkürler...

Manyetik kavramalar, genelde, lamelli tip olduğundan, sürtünme nedeniyle zamana bağ-
lı olarak aşınır.Gücünüz büyük ise, bu konuyu dikkate almakta yarar var.

Son düzenleme:
Manyetik kavramalar, genelde, lamelli tip ol-
duğundan, sürtünme nedeniyle zamana bağ-
lı olarak aşınır.Gücünüz büyük ise, bu konu-
yu dikkate almakta yarar var.

Fahri Bey, uzun çalışan veya çok sık çalışan aksamlar olmayacak. Manyetik kavramalar ile ilgili bilgi sahibisiniz sanırım fiyat, çalışma şekli ve nereden temin edilebileceği hakkında fikriniz varsa paylaşırsanız sevinirim. İmzanızı çok beğendim bu arada.

Ben yazacaktım sağolsun @fahri yetiş Ustam önceden yazmış, selenoidle ilgili mil/tamburu devreye sokup çıkarabilirsin. Örn: marş motoru.

30 yıl önce çalıştığım fabrikada kullanmıştık.İnternet araştırması yaptığınızda bulabilece-
ğinizi umuyorum.Hidrolik kavramanın daha sorunsuz olduğunu biliyorum.20 yıldır sana-
yi ile ilgim olmadığı için, temini konusunda maalesef bilgim yok.Uzun ve sık çalışan sis-
tem olmadığınıza göre elektromagnetik kavramada kullanmanızda mahzur yok gibi gö-
rünüyor.
mepateknik web adresine bakabilirmisiniz?

Son düzenleme:
Millerin boyutları küçük ise yaylı ters gerilmiş selenoid valfi tüm millerin yanına koyun röleleride 1 adet kart yardımıyla linear yönde yayın kurs mesafesi kadar oynatarak millere gücü verip döndürebilirsiniz istediğinizi.
orta tahrik mili zincir ile altta başka bir mille dönüşünü tamamlaması gerekiyor. ve tüm özel dönecek millerdede o zincire göre uygun dişli olması gerekiyor .

manyetik kavrama koyup kodlama yapacaksın hangi milin dönmesini istiyorsan onu açacaksın ama çok malıyetli olur kendin mekanik kavramalar yapmayı dene kasnak tüm milleri dolansın ama senin kavradıkların tahrik versin digerleri avare dönsün

Oto klima kompresörlerinde kullanılan manyetik kavramalar ile işi çözdüm. Tanesini 120TL gibi bir fiyat ile aldım. Kayış bütün kasnaklardan dolaşıyor. Sadece 12v elektrik vererek kilitlediğim kasnağın hareketi mili döndürüyor ve haliyle istediğim sonucu alabilidim. Sanırım aynı fiyata motor alarak da çözebilirdim ancak zor yolu seçtim. Tüm cevap verenlere teşekkürler...

aklima gelen her makaranin bagli oldugu mile ozel icinde rulman yatagi olan ve bir tarafi mile ic disli olacak aparatlar ve mildede dis disli sabit pnömatik Pistonla ileri geri yaptırarak mildeki disliyi doner makaraya gecirip harekete dahil etmek

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri