tek butonla ileri-geri ama durdurarak

pygmalion

Üye
merhaba arkadaşlar ben forumu inceledim çok sayıda tek butonla ileri geri kumandası mevcut fakat benim aradığım şey bir start butonu olacak bu butona ilk basışta motor ileri yönde çalışacak sonra sınır anahtara dokununca duracak ve aynı start butonuna ikinci kez basılınca motor geri yönde çalışacak ve leri sınır anahtarına değince duracak. yani tek butonla kapı kontrolü olarak düşünülebilir. üzerinde bayağı çalıştım ama yeniyim bu konuda ne yazıkki ve bir yerde hatam var içinden çıkamadım yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dostum istediğin devreyi çizdim ama forma yükleyemiyorum. işyerimde bazı sitelere erişim yasak oldugu için upload sitelerine erişimimde yasak.
istersen bana mail adresini ver atayım.
iyi çalışmalar.

çok teşekkür ederim arkadaşım özelden ilettim mail adresimi emeğine sağlık

tamamdır mailine attım. ben paylaşamıyorum sende buraya yüklersen başka arkadaşlarda kullanabilir. kolay gelsin.

Yukarıda pygmalion ARKADAŞIMIZIN YAZDIĞI DEVREYE BENİMDE İHTİYACIM VAR. çÖZERSENİZ SEVİNİRİM.
SELAMLAR

dostum istersen mail adresini ver sanada yollayayım.

start butonuna 1.basışta sağa döner 2. basışta sola döner, yani tek butonla istediğin zaman sağa sola döner.

SA1 sınır anahtarına değince sağa dönüş durur, sola dönmeye hazırdır. starta basarsan sola döner. sola dönerken starta basarsan sağa döner. sola dönerken SA2 sınır anahtarına değince sağa dönmeye hazırdır. starta basarsan sağa döner.

buda devrenin EKTS simülasyonudur.

Ekli dosyalar

• tek buton-sınır anahtarlı.esc.zip
    13.1 KB · Görüntüleme: 52
Ben devreyi şöyle anlamıştım birinci bas sag ikinci dur üçüncü sol dördüncü bas dur

aslında bu pic ilede yapılabilir yani çok rahat bir şekilde

Forum istatistikleri

Konular
128,220
Kullanıcılar
450,007
Son üye
harunppp

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri