Ileri geri sensör ile çalışıp durma

stackbyte

Üye
kolay gelsinn
sistemde 1 adet trifaze motor olacak
iki adet seri start butonu olacak 1 adet acil stop butonu
start butonlarına basılı tutulduğu sürede motor ileri yönde çalışacak sensör gördüğünde geri yönde çalışmaya başlayacak geri sensörü gördüğünde sistem duracak mümkün müdür ?

Dinamik frenleme ile olur ama istediğin aralıkta durmayabilir.
Sensörü geçerse hatalı çalışmaya başlar.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
hocam bana frenleme kısmı lazım değil teşekkür ederim ama bana motorun butona basılı tutulduğu sürede ileri çalışması buton basılı olduğu halde sesnsörü görünce gerii gelmesi geri gelince sensörü görünce durması butondan elimizi çekmeden durması lazım

hocam bana frenleme kısmı lazım değil teşekkür ederim ama bana motorun butona basılı tutulduğu sürede ileri çalışması buton basılı olduğu halde sesnsörü görünce gerii gelmesi geri gelince sensörü görünce durması butondan elimizi çekmeden durması lazım

Yüksek devirde aniden geri dönüş ve durma olayı imkansız.

devir düksek değil 100 devir olacak dk sensörün göreceği kısıma koyulacak metal boyu uzun tutulacak sensörün durma mesafesine göre ayarlanacak
buton basılıyken ileri ve geri çalışma yapılabilir mi ?

Buton devamlımı calısacak, bır kere basılıp bırakılacakmı. Devamlı basılırsa sensör durdurmaz.

Ekli şekıldeki, LS1 ve LS2 limit siviçlerin yerine sensör koy. LS1 ve 2 acık kapalı kontaklarının yerınede, sensörle cekecek olan yardımcı röle kontaklarını kulalanın..

Ekli dosyalar

• .pdf.SINIR ANAHTARLI ENVERSÖR.pdf
    36.6 KB · Görüntüleme: 9

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,965
Son üye
Pentium55

Yeni konular

Geri