TEF mezunları ve Yüksek Lisans ilişkisi

yüksek lisansda dil istiyorlarmı isrtiyorlarsa kaç puan gerekio acaba bilen varsa paylaşırlarsa memnun olurum

Tek tük yer haricinde dil istiyorlar.
Puanlar 45-65 arasında değişiyor genelde. Bu puanlar üds ve kpds için geçerli.
TOEFL da kabul ediliyor ama bilmiyorum kriterlerini.
Okuluna göre değişiyor yani.
Yüksek lisans ilanlarına bakman lazım.

Arkadaşlar,
tef mezunları yüksek lisansını mühendislik üzerine yaparlarsa hiç bir işlerine yaramaz çünkü esas olan lisans'tır. Ama İşletme veya eğitim birimleri üzerine yaparsanız sizlere bir faydası olabilir.

Marmaradan 2004 de mezun oldum. 2 hafta sonra işe başladım. Aynı zamandA kendi bölümümde yüksek lisansa da başlayarak işte çalışmaya devam ettim. 7 ay iyi gitti. 2005 şubatta elektrik öğretmeni olarak İstanbul dışına atanınca yüksek lisansla fzla ilgilenemedim. İlçede il dışına çıkabilmek için kaymakamdan izin almak gerekiyordu. Haftada 45 saat dersim vardı. Tek öğretmendim. İlçeden istanbula otobüs problemi vardı. Üniversitedeki bazı hocalar da anlayış göstermediler. En sonunda lanet olsun dedim bıraktım yüksek lisansı. 7 ders almak gerekiyordu. 6sından geçmiştim. Zorunlu dersim vardı.Saçmalık işte yüksek lisansa zorunlu ders koyuyolar.

Bence ayıracak zamanınız yoksa yüksek lisans iyi bir seçenek olmayabilir. Faydalı olup olmadığıda tartışmalı. Akademik kariyer düşünüyorsanız gerekli.
Yurtdışında mühendislik alanında yüksek lisans yapılıp mühendis ünvanı alınabilir belki de .

Bu yüksek olayında hocalar para için tezsize yönlendiriyorlar. Sakın kanmayın. Verilmez o kadar para.

Son düzenleme:
Arkadaşlar merhaba bende tef mezunuyum.Marmara elk. Öğratmenliğinden.Şu an yine marmarada mekatronik bölümünde Y.lisans yapıyorum.Bölümümden gayet memnunum eğer otomasyon ile ilgileniyorsanız vaktinizde varsa tavsiye ederim.Sorularınız olursa cevaplamaya hazırım byyy

Merhabalar Herkese Ben Marmara TEF Elo Mezunuyum DEU de Eğitim Bilimler de YL bitirdim Önce ucretlerde fark vardı şimdi farkı kaldırdılar. Ama asla pişman değilim Eğitim anlayısınız değişir düşüncesindeyim. Özel sektör içn Y Dil daha iyi katılıyorum. Saygılarımla.

Gazi TEF Elektrik öğretmenliği 2000 mezunuyum. İşletme dalında Y.Lisans yaptım. Kesinlikle ve hararetle öneririm. Çok faydasını gördüm. Bakış açınız çok farklılaşıyor.

Marmara 2008 tekstil teknoloji öğretmenliği mezunuyum...bende yüksek lisans yapmak istiyorum...Ama suan için maddi olanaklar buna elvermiyecek sanırım...Ama özel sektörde iş bulma imkanımız çok azaldı...seneye polislik sınavına girip yüksek lisans olayına oradn devam etmek istiyorum arkadaslar...

Farklı bir önerisi olan var mı? işletme ve ya tekstil dısında ne alanda yüksek lisans yapabiliriz?

Arkadaşlar ben marmara t.e.f elektrik mezunuyum elektrik mühendisliğinde yüksek lisans yapmak istiyorum bununla ilgili bir bilginiz varmı. ben kendim serbest olarak çalışıyorum o.g ve y.g işi yapan biziz fakat kaymağı yiyen başkası ben sadece diploma için yapacağım özel üniversitelerde falan da olur önemki olna sadece diploma müşavirlik için lazım bana bilgisi olna varsa paylaşırlarsa çok sevinirim

Sayın yolcuzade,
TEF mezunlarını Mühendislik Fakülteleri yüksek lisans içinde kabul etmiyor. Etse bile alacağın diploma sana Yüksek Mühendis ünvanı kazandırmayacağı için boşa harcanmış bir zaman oluyor. Ben yapmak istemiştim hatta kabul eden üniversite bile bulmuştum ama anlattığım sebeblerden dolayı vaz geçmiştim. beni kabul eden üniversite K.K.T.C. Lefke Avrupa Üniversitesi idi. bol şanslar

Arkadaşlar merhaba bende tef mezunuyum.Marmara elk. Öğratmenliğinden.Şu an yine marmarada mekatronik bölümünde Y.lisans yapıyorum.Bölümümden gayet memnunum eğer otomasyon ile ilgileniyorsanız vaktinizde varsa tavsiye ederim.Sorularınız olursa cevaplamaya hazırım byyy

irtibata geçmek istiyorum sizinle bende SDÜ de Mekatronik Öğretmenliği okumaktayım yüksek lisansı marmara da yapmak istiyorum..

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri