Tam sinüs inverter hak.

fatatug

Üye
İyi günler. Şu an kullandığım su sebili için inverter arayışı içindeyim. Kısa zaman önce TPE marka 2000w tam sinüs inverter aldım. Taktığım anda arızalandı. Önereceğiniz inverter markası var mı? Gücü ne kadar olmalı?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Neden arıza yaptığını araştırmadınız mı? Yükünüz nedir?

Saygılar.....

Aynı özellikte Mexxsun marka inverter aldım o da arızalandı. 18 A 12V DC akımı var. 100watt'lık kompresörü (yaklaşık 1500 watt güç çeker) çalıştırırken DC tarafındaki akım küçük olduğundan ilk kalkışta bozulabilir mi?

Aynı özellikte Mexxsun marka inverter aldım o da arızalandı. 18 A 12V DC akımı var. 100watt'lık kompresörü (yaklaşık 1500 watt güç çeker) çalıştırırken DC tarafındaki akım küçük olduğundan ilk kalkışta bozulabilir mi?
karavanlar için inverter imal ediyorum su sebilinide çalıştırır. 12v dc giriş 220 ac çıkış

İnvertörle başka bir şey çalıştımayı dene bence bozuk deyil motorlu eşyalar ilk kalkışta kısa bir süre gücünün 5-6 katı kadar akım çeker demeraj deniyodu galiba buna yazar invertörün özelliklerinde başka bişeyde denesen olabilir veya içinde sigorta varsa atmıştır

Bence sorun akülerdeki akımın düşük olması. Sebile inverterü bağladığımda ilk anda yak. 1500watt çekiyor. 1500 watt =12V* 125A yapar. Benim akü ise 18A . DC akımı yetersiz olunca inverter bozuluyor. Bu isterse yerli olsun isterse SMA gibi alman malı olsun hepsinde aynı problem oluşur kanaatindeyim.

Zaten yazmıştım, "18 A 12V DC akımı var"

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri