Türk Mucit Muammer Yıldızın geliştirdiği patentli cihaz kendi elektrigini üretiyor

sn. yildiz'in gelistirdigi cihazla ilgili suphesi olan arkadaslarin asagidaki videoya gozatmalarini oneririm. sistemin isleyisi ile ilgili bilgi sahibi olunmada fayda saglayacaktir.

kolay gelsin...

YouTube - levitation Homopolar motor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ilk video'yu izledimde arkadaş ordaki yabancı kitle ne öyle!! Bİlimsel bir heyet falan değil hepsinde kamera fotoğraf makinası bizim türk mucit te makinayı parçalıyor en ince ayrıntısına kadar gösteriyor.Yahu arkadaş patentini almayamı çalışıyosun almışmısın bilmiyorum da bi bekle bi üretime geç te adamlar senin fabrikandan çıkan malı incelesin

bir türkün bunu yapması süper işallah adama bişey olamaz bu tür işe yarıyan adamları devletimiz pek umursamıyor o yüzden genel de elimizden kaybediyoruz

yazdıklarıma tepki veren arkadaşlara cevap amacıyla yazıyorum çok az bir güç ile elektrik üreteceğini idda edip saf kalpli memleketim insanının parasını harcayayan birinin sisteminin çalışmayacağını anlatmak için saatlerimi harcadım bilimsel olarak sizler gibi bilimsel açıklaması olmayan bir konuya yürübe kim tutar seni gazı vermedim sistem çalışmadı çok sevdiğim bir abimin ciddi parası ziyan oldu birazdaha bu konulara bilimsel yaklaşsak diyorum orada gördüğünüzde yenibir icad falan değil yeteri kadar araştırırsanız benzer çalışmalar göreceksiniz eleele verip bişi geliştirme çabanızıda hiç görmedim açıkçası olan sistemler için kafa yormuyorsunuz bu işler klavye arkasından gaz vermekle olmuyor parayı harcayıp uygulama yapıp oluyor zaten gerisi gelir forumlarda tartışılmaz gerekli maazaların vitrininde süzülür

yazdıklarıma tepki veren arkadaşlara cevap amacıyla yazıyorum çok az bir güç ile elektrik üreteceğini idda edip saf kalpli memleketim insanının parasını harcayayan birinin sisteminin çalışmayacağını anlatmak için saatlerimi harcadım bilimsel olarak sizler gibi bilimsel açıklaması olmayan bir konuya yürübe kim tutar seni gazı vermedim sistem çalışmadı çok sevdiğim bir abimin ciddi parası ziyan oldu birazdaha bu konulara bilimsel yaklaşsak diyorum orada gördüğünüzde yenibir icad falan değil yeteri kadar araştırırsanız benzer çalışmalar göreceksiniz eleele verip bişi geliştirme çabanızıda hiç görmedim açıkçası olan sistemler için kafa yormuyorsunuz bu işler klavye arkasından gaz vermekle olmuyor parayı harcayıp uygulama yapıp oluyor zaten gerisi gelir forumlarda tartışılmaz gerekli maazaların vitrininde süzülür

Birkaç yıl önce, tesisatını yaptığm müşterime "sonsuz enerji" diye bir makina kakalamışlardı. Cihazı gördüm, inceledim. Müşterime, bu alet iddaa ettikleri gibi çalışsın "ben mesleği bırakırım" dedim... Hala mesleğimi yapıyorum...
Ancak bu, böylesi bir cihazın "asla" yapılamayacağı anlamına gelmez...
41 yıllık hayatım bana öğretti ki "ASLA, ASLA DEME"...

lhan_mkp_ilhan;291115]yazdıklarıma tepki veren arkadaşlara cevap amacıyla yazıyorum çok az bir güç ile elektrik üreteceğini idda edip saf kalpli memleketim insanının parasını harcayayan birinin sisteminin çalışmayacağını anlatmak için saatlerimi harcadım bilimsel olarak sizler gibi bilimsel açıklaması olmayan bir konuya yürübe kim tutar seni gazı vermedim sistem çalışmadı çok sevdiğim bir abimin ciddi parası ziyan oldu birazdaha bu konulara bilimsel yaklaşsak diyorum orada gördüğünüzde yenibir icad falan değil yeteri kadar araştırırsanız benzer çalışmalar göreceksiniz eleele verip bişi geliştirme çabanızıda hiç görmedim açıkçası olan sistemler için kafa yormuyorsunuz bu işler klavye arkasından gaz vermekle olmuyor parayı harcayıp uygulama yapıp oluyor zaten gerisi gelir forumlarda tartışılmaz gerekli maazaların vitrininde süzülür

sn ilhan sahsen yorumumda amacım tepkı vermek degıldi

hocam sizi tebrik ederim kisisel bisey olarak anlamayın sahsi kanaatim "MİLLET GİDER AYA BİZ GİDERİZ YAYA" sozüne olan kanaatimi tescil ettiniz. bundan bir sene oncede yine bir haber vardı Türk mucitlerimizden biri
zincirsiz bisiklet yapmısdı tam acıklanmamısdı ama bu haberden sonra sanırım oda manyetik bi makinaydı saate 79 km hız yapıyodu bakıyorum da ne o mucit nede patentli makınesı piyasada yok, sebebıne gelınce sanırım durum ortada bız daha bunları ıcad eden ınsanları takdır edemezken nasıl olurda faydalı isler yapabilirizki.. ALLAH tealanın bızlere verdigi bu kadar guclu madenler varken neden kullanmayalım neden ulkemizde tanıtmayalım neden bıze ait bir ucagımız arabamaz teknolojımız vs.olmasın bu gun iran kadar hatta endonazya kadar olamayısımızın nedenide bu galiba icatlara mucitlere gelismelere aydınlara gereklı onemı vermeyip , hepberaber dort elle sarılıp gelistirip paylasarak vatanımıza mılletımıze kazandırmak yerine malesef tartısıyoruz

sadece fikrimi beyan etmistim sizin bu mesajınıza karsılık yeri gelmisken

üstat dedenin babası bence hala haklı atmosferi olmayan ayda nasıl olurda amerikan bayrağı fırtına var gibi dalgalanır aya gittiklerini idda ettikleri yıllarda atmosfer dışındaki bir alıcıya temiz bir sinyal gönderebilecek bir modülasyon varmıydı tamam bişiler yapalım bende diyorum bir konu açtım rusların forumundaa gördüm utandım açtım ister bak oku ne kadar ilerledik biz sadece yorum yaparız taktir etmeliymişim ispatlanmamış bişiyi niye taktir edelim her ay türk mucitt böyle bişi yapsam her halde bi üniverside vs gibi yerde test etmez almanyada otomasyon fuarında tanıtırdım bilmem anlatabildim açıkk söylemem gerekirse taktir edesim gelmiyo içimden

iyice bi düsünün bu arkadasınız ısı basarısız olduysa butun buna benzer ısler basarısızmı olacak bakın bu gün reklamlarda fikrini getirine 1 milyon veriyorlar . biraz yazdıklarınıza dikkat edin lütfen

Bahsettiğin videoda rotor el haraketiyle döndürülüyor. Eldeki mıknatıs elin değdirilmeden döndürmeye yarıyor. Dikkat ederseniz bir ara el haraketsiz kaldığında dönme yavaşlayarak duruyor. Bu tür hayal makinelere con Ahmedin makineleri denir. Hiç sürtünme olmasa bile aynı güçteki iki makine ancak birbirlerini çalıştırır, ayrıca bir güç alamazsınız. Sürtünmede olmaması bu günku teknikte mümkün değil. Ancak askari seviyelere düşürüldükçe makinelerin verimi artırılabiliyor.

Patent fikir içindir. Çalışır çalışmaz ona petent veren karışmaz. Takdim edilenin takdim eden adına kayıt altına alınıp başkası tarafından kullanılmasını engeller. Bu çalışıyor demek değildir.

Merhaba arkadaşlar;

Bir sistem düşünün, Şöyleki; Aküden 8 saniye boyunca 12 volt elektrik veriliyor. Bu enerji ile sisteme itme (dönme) gücü sağladıktan sonra akü devreden çıkarılıyor ve cihazın içindeki küçük motorlar devreye girerek elektrik üretimine başlıyor. Üretilen elektriğin yüzde 20’sini kendi kullanan cihaz, yüzde 80’lik kısmını ise dışarıya veriyor. Cihazda 12 volt olarak elde edilen doğru akım (DC) önce 380 volta yükseltiliyor, harici olarak bağlanan bir invertör (çevirici) aracılığıyla da 380 volt alternatif akıma (AC) çevrilebiliyor.

Bu videodaki mümkün olabilir mi?

Yorumlarınızı merak ediyorum...

mümkündür zaten uçaktaki fizikçilerde bunun için uğraş veriyordu oradaki mantık itme çekme kuvveti mıknatıslar yardımı ile oluyor.
Buradaki Türk Rüzgar tribünü mantığı ile enerji üretmeyi planlıyor. yapılımış ve mümkündür

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,961
Son üye
omr70

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri