Türk işi

Geçen cumartesi gazetede haberi görmüştüm kahvenin üzerine dilediğin tasarımı uygulayan makine yapılmış ücreti de $1000 imiş, yine aynı gün bizimkilerin programında da aynı konu !!! http://blog.atmel.com/2015/07/02/ripple-maker-uses-3d-printing-tech-to-personalize-your-latte/
1314428260246412714.gif

3D yazicilarla ilgileniyorumda. Konuyu gorunce yaziyim dedim :)

Arduino 2560
Ramps
A4988
Lcd

Bu yukarda yazdiklarimin ustune bide extruder alirsaniz cnc makinalarinizi kolayca 3d yaziciya donusturebilirsiniz. Birde isitici tabla mevzusu var, ama eger pla basariz derseniz onada gerek yok. Pleksiglass ustune baski alirsiniz kolayca.
Bu arada yukarda saydigi. Malzemeler aliexpressde 30-35 dolar.
Extruderide 100-150 liraya halledersiniz.
Yalniz biz a4988 suruculerle nema17 motor suruyoruz, sizin cncdeki motorlarda onlar kullanilirmi bilmiyorum, yanlis hatirlamiyorsam dvr ile baslayan suruculer var ramps ustune uyumlu. O bence kesin ise yarar, sizin cnc sistemlerinde vidali mil filan oldugu icin surtunmez azdir, motorlar zorlanmadigi icin sorun olmaz heralde

dediğiniz sürücüler bizim makinenin motorlarını sürmez. enable direction step uçlarıyla direk bizim sürücülere bağlanırsa olur.

3D yazicilarla ilgileniyorumda. Konuyu gorunce yaziyim dedim :)

Arduino 2560
Ramps
A4988
Lcd

Bu yukarda yazdiklarimin ustune bide extruder alirsaniz cnc makinalarinizi kolayca 3d yaziciya donusturebilirsiniz. Birde isitici tabla mevzusu var, ama eger pla basariz derseniz onada gerek yok. Pleksiglass ustune baski alirsiniz kolayca.
Bu arada yukarda saydigi. Malzemeler aliexpressde 30-35 dolar.
Extruderide 100-150 liraya halledersiniz.
Yalniz biz a4988 suruculerle nema17 motor suruyoruz, sizin cncdeki motorlarda onlar kullanilirmi bilmiyorum, yanlis hatirlamiyorsam dvr ile baslayan suruculer var ramps ustune uyumlu. O bence kesin ise yarar, sizin cnc sistemlerinde vidali mil filan oldugu icin surtunmez azdir, motorlar zorlanmadigi icin sorun olmaz heralde

Makineyi modifiye etmeden (cnc'yi) 3d printer olarak kullanmak çok zor.Modifiye edelim derken elinde çalışan sisteminde zarar görebilir.
Aynı zamanda koca sistemle (cnc) küçük çıktılar almak pahalıya mal olur.
En iyisi cnc 3d printer yapmak.Yani sıfırdan yaparken tüm özellikleri üzerinde barındırabilecek bir makine...Şu an frame hazır.
3 proje götürüyorum hali hazırda Bunlar;
1-Sigma cnc
2-Prusa mendel i2 3d yazıcı
3-Cnc 3d printer

Extra dan 2560 borda ve rampsa ihtiyaç yok mach3 ve kendi suruculerinizi kullanarak yapabilirsiniz örnekleri var sadece extruder,ısı kontrolü(rex c100 olabilir.) birde fazladan step sürücü. lazım.

Acele etme abüsü , @Konyahmet yeni gelmiş daha doğrusu yeni uyanmış.
Hele buralarda az dolaşsın .. :rolleyes:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Geri