Türk işi

freedom33

Üye
http://www.tvyo.com/tvyobelgesel/video/turk-isi

Arkadaşlar program NTV de yeni başlamış bende yeni izleme fırsatı buldum,fakat bana bişeyler eksik gibi geldi,yani atölye güzel,donanım-alet-edevat vs. güzel hazırlanmış ama sunum iyi mi sizce?yada perpa'dan okadar malzeme alınırken neden step motor için hurdacıdan alınan dot matrix yazıcı kullanılıyor ve neden zavallı adamı 2 kere hurdacıya gönderiyorsunuz: ) Ama yinede bu tür programların artması dileğimle diyor ve program hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

ben videonun sonundaki ikinci makinenin bastığı şeye pek inanmadım inandırıcı gelmedi

Bunlar kamera filtresi,bunları dürbünden söktüm ...İlk yaptıkları cihazın kısadevre olup yanması ve bunun yüzünden tartışmaları iyi bir kurgu olmamış sanki,27 dakikada bundan çok daha güzel ve ayrıntılı bilgiler verilebilirdi,diye düşünüyorum,ama tek merak ettiğim 19:42 deki 3d modelleme programı ne ola ki?

benim arkadaşta ultimaker var kullandığı o program aynısı ismini tam bilmiyorum ama açık kaynak kodlu program
hatta kontrol kartı bile arduino üstündeki sürücüler pololu a4988
300 liraya mal edilir diye düşünüyorum :D

Zaten sürücüleri görünce senin co2 lazere yaptığın upgrade devrelerini görür gibi oldum: )yok ben cep telefonunda kullandığı programı sormuştum,eğer ismi aklına gelirse paylaşırsan sevinirim.

benim arkadaşta ultimaker var kullandığı o program aynısı ismini tam bilmiyorum ama açık kaynak kodlu program
Bu programı cnc lere uyarlasak çalışırmıki açık kaynak olduğu iimiş

sürücüler allegro firmasının entegreleri ile yapılmış a4988 evet pololu.
ana kartta arduino fakat böyle iki printer 3günde mümkün değil. 1 ay net sürer. kodlar hazır olsa bile mekanik üretimi enaz 1 hafta

eğer tasarımı çizmişseniz. parçaları sipariş edip geldiği taktirde 2 güne biter aşağı yukarı 1 haftalık işi var maksimum.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri