suyu nasıl ısıtabilirim

gokmenn

Üye
selamun aleykum ustalar

ben bi proje yapmak istiyorum bu proje enerji tasarrufu ile ilgili

yarım parmak boru içinden gecen suyu ısıtmam lazım ama suyu ısıtırken ne kadar az enerji ile ısıta bilirsem o kadar iyi bi taraftan tasarruf ederken bi traftan zarar etmeyelim:) böyle bi şey yapmak mümkün mü acaba az enerji ile suyu ısıta bilirmiyim suyu kaynayacak kadar ısıtmayada gerek yok 40 derece nin üstüne çıkması işimi görüyor(daha fazlada olbillir) böyle bişey yapıla bilinirmi fikirlerinizi ve yorumlarınızı bekliyorum

şimdiden çok teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Yapmaya çalıştığınız şey Ani ısıtıcılardan (Şofben) farklı birşey değil... Üstelik onlar daha profesyonel... Bunu yapmakla nasıl bir tasarruf sağlamayı düşünüyorsunuz.

hocam bu ani ısıtıcı felan yapmak istemiyorum ben bi kombiye boyle bi şey yapıp kombiyi suyu ısıtırken yardımcı olmak su ne kadar erken ısınıp geç soğursa o kadar enerji tasarrufu yapmak mümkün bi nevi ısınan suyun derecesini yüksek tutmam gerekiyo doğalgazdan tasarruf etmem lazım

arkadaşım öyle bir şey istiyorsunki hem şeker olsun hem düdük bizim cocukluğumuzda vardı düdüklü şeker

güneş enerji sistemleri bu işi görüyor elektrikle ısıtacam dersen nekadar az enerji verirsen okadar az ısıtırsın bence

sana kolay gelsin

güneş enerji ile ısıtırsam nası olucak hocam güneş batınca ne olcak bi fark kalmıyor ki arada sade gündüzleri tasarruf oluyor birde kombinin kışın daha fazla çalıştığını düşünürsek günler kısa fazla bi anlam ifade etmiyo

Kardeş elektrikle bu mümkün değil. Astarı yüzünden pahalıya gelir. Ama eviniz müsaitse hasancam79 arkadaşın söylediği gibi güneş enerjisinden faydalanabilirsin. Piyasada Güneş enerjisi bağlamaya uygun kombiler var zaten...
Tabiki sadece gündüzleri ve güneşin yeterli olduğu günlerde faydalanabileceksiniz.

olabilir ama hocam daha fazla tasarruf etmem lazım

Valla bizimde etmemiz lazım ama fizik kuralları ve piyasa koşulları müsade etmiyor... En iyisi tezek yakmak ama onun içinde köye taşınmak lazım... :D

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri