su için tuz sensörü

herkeze selamlar.
su tuz oronını ölçecek sensör arıyorum.
kolay gelsin..

Sadece tuzu değil ama toplam iletkenliği ölçecek sensör bulabilirsin.

Yapacağın uygulama nedir. Yazarsan yardımcı olabilirim. Benim atıksu otomasyon sistemindeki sensörler senin için uygun olabilir. ölçeceğin en yüksek tuzluluğu veya iletkenliği yazarsan da iyi olur. Kolay gelsin

Merhabalar,

Su+Tuz karışımının konsantrasyonunu ölçüp kontrol altında tutmak istiyoruz.
Bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Yok kardeşim bir boyahanenin kullandığı sıvı tuzu bir havuzda katı tuzu eriterek sağlıyoruz.
Bu eritme işleminde istenilen tuzluluk miktarına gelene kadar havuzda devri daim yaptırıyoruz suyu daha sonra istenilen konsantrasyona erişince buradan alıp işletmeye gönderiyoruz.

galip arkadaşım özelden bana yazarsan sana bu konuda yardımcı olabilirim. daha öncede dedim ya bu konuyla ilgili uygulamalarım var.

sevgili kardeşim siteye yeni üye olduğum için özel mesaj atamıyormuşum :) mail adresinizi verirseniz sevinirim.

Eğer tuzun özgül ağırlığı sabit ise deniz akvaryumları ile uğraşılan akvaryumcularda çok basit tahterevalli prensibinde çalışan bir (densitometre olmalı) cihaz var. Belki bir reosta veya ona benzer bir şey aracılığıyla kullanabilirsiniz veya başlangıç için bir fikir verebilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri