Beko d3 3001 tuz bitmiyor

serkan_48

Üye dümdüz üye
Merhaba arkadaşlar.

Beko D3 3001 model bir bulaşık makinasi var. Bu mqkinada hersey normal ancak 1 ay önce tuzunu doldurmuştum. Haftada 2 yada 3 gün bulaşık yıkanıyor. Bu gün kontrol ettim doldurduğum tuz aynen duruyor. Resim temsilifir. Ayni model makina.

Bu makina neden tuz almaz yada kullanmaz. Suyu aritmaz ise ileride sert şu yüzünden canlarımız cizilmesin?

Makina neden tuz almaz?

Saygilar.

images (2).jpeg

Seviyeyi 3 e ayarlamistim. 1 ay kullanım sonrası tuz seviyesi hiç azalmamis. Sevie 1 bile olsa 1 ay zarfında azda olsa azalması gerekmez miydi?

Seviyeyi 3 e ayarlamistim. 1 ay kullanım sonrası tuz seviyesi hiç azalmamis. Sevie 1 bile olsa 1 ay zarfında azda olsa azalması gerekmez miydi?
En alttaki işaretlediğim kısımda 1.seviyede tuz kullanımı olmaz diye yazıyor.
3.seviye ayarlı ve tüketim yoksa ya ayar sıfırlanmış olabilir ya da bir arıza vardır.

En alttaki işaretlediğim kısımda 1.seviyede tuz kullanımı olmaz diye yazıyor.
3.seviye ayarlı ve tüketim yoksa ya ayar sıfırlanmış olabilir ya da bir arıza vardır.

Evet ya ayari sıfırlanmış bir nedenle, yada bir ariza var. Ben arızadan şüpheleniyorum.

Su an yıkama yapıyor makina yıkamayı bitirsin programına bakayim.

Teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar.

Beko D3 3001 model bir bulaşık makinasi var. Bu mqkinada hersey normal ancak 1 ay önce tuzunu doldurmuştum. Haftada 2 yada 3 gün bulaşık yıkanıyor. Bu gün kontrol ettim doldurduğum tuz aynen duruyor. Resim temsilifir. Ayni model makina.

Bu makina neden tuz almaz yada kullanmaz. Suyu aritmaz ise ileride sert şu yüzünden canlarımız cizilmesin?

Makina neden tuz almaz?

Saygilar.

Ekli dosyayı görüntüle 101244
Bulaşık makinelerine yumuşak iyi suda tuz konulmaz gerek yoktur (fabrika tavsiyesi)...Kullanım kılavuzunu okumak faydalı olabilir.

Aslında belki makinaya ve suya göre değişebilir ama eğer tablet deterjan kullanıyorsanız tuz kullanmasanız bile olur. Hatta parlatıcı bile.Ben hiç tuz kullanmam çizilme problemi de yaşamıyorum. Birçok tabletin içinde deterjan, tuz ve parlatıcı oluyor.

Tuz makina içinde bulasiklarla doğrudan kullanılmıyor.

İçeride reçine aritma kısmında kullanılıyor. Sebeke suyundaki mineralleri tutmak için.

Sebekenizin sertliği düşük ise sorun olmaz ama burada sertlik çok yüksek. Aritmaz isek buyuk sıkıntı.

Tuz makina içinde bulasiklarla doğrudan kullanılmıyor.

İçeride reçine aritma kısmında kullanılıyor. Sebeke suyundaki mineralleri tutmak için.

Sebekenizin sertliği düşük ise sorun olmaz ama burada sertlik çok yüksek. Aritmaz isek buyuk sıkıntı.
Haklısınız tuz reçineyi temizlemek için (rejenerasyon) kullanılıyor ancak tablet içeriğindeki tuz ya da tuz etkisi gösteren madde her neyse artık doğrudan suya karışıp suyu yumuşatıyor. Suyun sertliğini hiç ölçmedim. Hiçte sorun yaşamadım. Çok sert suyu olan yerler için tablet yeterli olmayabilir zaten öyle olsa tuz kabı koymazlardı makinalara.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,977
Son üye
keskiyan

Yeni konular

Geri