step motor ve step motor sürücüsü seçimi

Merhabalar arkadaşlar benim okulda yapacak olduğum bir projede araç tekerleklerini çift yönde hareket ettirme amacıyla step motor ve sürücüsü kullanmam gerekiyor fakat hangisini seçeceğimi bilmiyorum. Redüktöre gerek olmadan yavas gitsin istiyorum ağırlık falanda fazla değil bu kapsamda step motor ve sürücüsü önerisinde bulunabilir misiniz?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
ağırlık kuvvat birimi değildir
stepler Nm olarak seçilir

sonuçta çok iyi bir bilgiye sahip değilim ama ucuz olacak şekilde bir step motor ve surucusu arayışındayım.Ağırlıktan kastım 400-500g falandır zaten yavas hareket etmesını istiyorum

Hazır bir ürün mü düşünüyorsunuz yoksa yapmak mı? (sürücü olarak)

Hazır almayı düşünüyoruz ama maliyette önemli tabiki çok pahalı olsun istemiyorum ortalama motoruyla beraber 50 lirayı geçmemeli

ucuz olsun istersen L297 ve L298 kullanılarak yapılmış devreleri inceleyebilirsin
akım gerilim güç belirtmediğin için bir şey söylemek zor

hazır alacağın devre ya da sürücülerde benzer elemanları içeriyor olacaktır.

step motoru çıkma olarak bir yerlerden temin edebilirsin yenilerinin fiyatları tahmininin çok üstünde olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri