arkadaşlar merhaba,ben 132KW bir motora sıemens softstarter ile yol vermek istiyorum.termik kullanmalımıyım ?
acil

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Fuardan aldığım dökümanlara bakıyordum. Katalogda ise 3RW30 serisi ürünler hakkında bilgiler var. 55 kW güce kadar olan motorlara ait ürünler. Yumuşak yolverici ile yapılan bir devre şemasından yolvericiden önce termikmanyetik motor koruma ayrı olarak gözüküyor. Altında not halinde "Yumuşak durdurma ve termik koruma fonksiyonuda cihazda istenirse 3RW40 serisinden ürün seçilmelidir" diye yazıyor.
Sonuç olarak
3RW30 serisinde termikmanyetik
3RW40 serisinde manyetik

termik motor fazla yüklendiğinde motoru korumak için kullanılır
softstarter motora yumuşak başlangıç sağlayarak hızlanmada fazla ceryan çekmemesini sağlar bu bağlamda motor ilk çekilişte korunmul olur
yani amaçalar farklı o yüzden termiksiz motor bir yaz gününde klimasız odaya benzer ;D

motor gücün 132kw ise sebeke+termikmanyetik şalter+softstart+motor cihazda termik elektronik termik bulunmakta 3rw40xx 132 de veya160da by pass kontaktörüde dahildir sadece enerjiyi anahtarlamak için girişte bir şalterle basit çözümü sağlarsınız

biz şirkette 110 kw motoru sürüyoruz dediğin gibi. hatta bir termik manyetik şalter, sigorta, softstarter ve tabiiki motor var

pratikte böyle yapılabiliyor

arkadaşım kullanabılırsın ama sıemens termık manyetık kesıcılı termık kullanmalısın

arkadaşlar konu ile ilgilendiğiniz için hepinize teşekkür ederim uygulamada termik kullanmaya gerek yok çünkü cihazda mevcut yalnız uygulamaya göre cihazın bir büyüğü seçilebilir.

hocam temik kullanmalısın..ayrıca softstarter in duruş ve kalkış zamanlarını iyi ayarla..softstarter i yakabilrisin..başımıza geldi..2 ay yenisinin gelmesi sürdü..eskiside çalışmadı 3 defa tamire gitmesine rağmen..o yüzden parametre ayarlarını ii yap..

arkadaşlar bana yolverici kullanarak 55 kilowat simens motora yol verme güç ve kumanda devreisni verebilirmisiniz acil lazım ......

Forum istatistikleri

Konular
128,506
Kullanıcılar
450,501
Son üye
enessri

Yeni konular

Geri