soft starter iki faz kontrol

Ben solf starter bağlantısı ile ilgili bir yorum yapmadım sadece 3 fazlı elektrik motoruna bir fazın direk bağlanabileceği
motor üzerinde herhangi bir sorun olmadığını tercübeme dayanarak yazdım.

3 fazlı elektrik motoruna solf starter nasıl bağlanacağı aşağıdaki şemada gösterilmiştir.

gcvu3.jpg

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
selam meraktan soruyorum hazır konu açılmışken bu soft starter ne işe yarar acaba nerelerde kullanılır.

motorların frekans kontrolünü yapar yumuşak kalkış ve duruş sağlar.slm

bencede cok tehlikeli normal kontaktor kullanılmalı güvenlik acısından

Küçük güçlü softstarterlerde 1 faz direk geçmektedir. Büyük güçlerde ıse her 3 faz kontrol altındadır. Ama girişe kontaöktör koymak tabiki emniyet açısından yararlıdır.

konu şu aslınd tabiki ilk amac güvenli calışma. arkadaş şu demek istemiş olabilir tek faz mototru yakarmı ?
softstart gönderdigi tek faz motoru başka sebeblerden yanmış olabiir icine nem girmiş olabilir ! tabiki sen önlemini alıcaksın sigortayı kapatacaksın ! bu softstart ureten firmalar bilgisiz ozaman niye te fazı göndersin mototra onu araştırmak lazım ilk baş bilgi kaynagı lazım bu konuda :)

yahu sizlerde IQ kaç? nasıl okur yazarsınız? nasıl mühendis filansınız? size ne türlü sıfatlar kullanmak lazım?
10 yıl önceki konuya bu gün bir şeyler yazmak ve hatta çözüm bile olmayan bir şeyler karalamak. DAHA ÖNEMLİSİ ALAKASIZ şekil konu HORTLATMAK nedir?

yahu sizlerde IQ kaç? nasıl okur yazarsınız? nasıl mühendis filansınız? size ne türlü sıfatlar kullanmak lazım?
10 yıl önceki konuya bu gün bir şeyler yazmak ve hatta çözüm bile olmayan bir şeyler karalamak. DAHA ÖNEMLİSİ ALAKASIZ şekil konu HORTLATMAK nedir?
bakın beyefendi ben elektrikci degilim google sofstart tekfaz motoru yakarmı diye yazdım önüme bu site cıktı actım siteyi kayıt oldum yorumlarun tarihine bile bakmadım bende buraya cevap aramaya geldim
sanırınım yanlış yere geldigimi anladım üstüne hakrette yedim bana yeterli teşekkür ederim tepkiniz için

bakın beyefendi ben elektrikci degilim google sofstart tekfaz motoru yakarmı diye yazdım önüme bu site cıktı actım siteyi kayıt oldum yorumlarun tarihine bile bakmadım bende buraya cevap aramaya geldim
sanırınım yanlış yere geldigimi anladım üstüne hakrette yedim bana yeterli teşekkür ederim tepkiniz için
yanlış yere gelmedin, burada elektrik elektronikle ilgili istemediğin kadar bilgi alabilirsin. tarihe bakmamış olman, seni okumaz yazar yapar. yaptığın yorum da aynı şekilde. konu ile alakalı soru sorsan sana cevap veren olurdu. işin garibi ben de elektrikçi değilim. ama azcık ucundan okurum.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri