Motor ilk çalışmada titriyor ve ses çıkarıyor(PSR37-600-70 Soft Starter)

umutkkk

Üye
18kW motor 18kW Soft starter ile (kalkış rampası 7) çalıştırıldığı sırada motor titriyor ve tek faza kalmada oluşan ses kısa süreliğine oluşuyor nedeni ne olabilir ?

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Tahrik ettiğiniz makina nedir ? Kalkış ram-
pasını % 50 aşağı tutmayın.
18kW motorun çalıştırdığı içerisindeki ürünü öğüten bir aksam
Kalkış rampası 7 saniye kalkış başlangıç voltajı ise %55 de. Sesten sonra aralığı 40-70 olan bu ayarın aralıkta kalan tüm değerlerini denememize rağmen ses hala devam ediyor

Öğüttüğü ürün sert ürün ise %55 i artırarak deneyin.Aslında,bu tip tahrikler
için,bir üst değer önerilmektedir.Akım
rampası varsa,onuda %150 yapın.

Son düzenleme:
@sami inci üstadın dediği gibi Demeraj akımını sınırlayamama rampa sorunu dinamik etki ile sarsılma. Softstarterlerin bir çoğunun yıldız üçgen yolvermeden bir farkı yok.
Ekstra soru ne olduda bu sorun yaşanmaya başladı yeni kurulum mu bunu araştırmak gerek.

yapılan iş öğütme ise motorun sızlanması çok normal. ağır şarta göre seçim yapılması gerekirdi. bilmiyorum belki de hiç bi şey yapmaya gerek yok. saatte kaç defa devre girip çıktığını, kalkışta çektiği max akımı ve motor korumanın neyle yapıldığını merak ettim?

yapılan iş öğütme ise motorun sızlanması çok normal. ağır şarta göre seçim yapılması gerekirdi. bilmiyorum belki de hiç bi şey yapmaya gerek yok. saatte kaç defa devre girip çıktığını, kalkışta çektiği max akımı ve motor korumanın neyle yapıldığını merak ettim?
Bazen 12 saat çalışıyor, yarım saatte-1 saatte bir içerisindeki öğütülmüş ürün çıkıyor ve yukarıdan yenisi dökülüyor. Ürünün akışına göre minimum 1 saatte bir duruyor max 12, maximuma yakın bir seyir izliyor
Motor koruma SIEMENS - 3RV2031 mkş ve PSR37-600-70 Soft Starter ile yapılıyor
Öğüttüğü ürün sert ürün ise %55 i artırarak deneyin.Aslında,bu tip tahrikler
için,bir üst değer önerilmektedir.Akım
rampası varsa,onuda %150 yapın.
AKım rampası yok
@sami inci üstadın dediği gibi Demeraj akımını sınırlayamama rampa sorunu dinamik etki ile sarsılma. Softstarterlerin bir çoğunun yıldız üçgen yolvermeden bir farkı yok.
Ekstra soru ne olduda bu sorun yaşanmaya başladı yeni kurulum mu bunu araştırmak gerek.
Evet yeni kurulum, motorlar aynı fakat starter Yıldız-Üçgen starter den Soft starter e güncellendi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri