Sizce en iyi kesici hangisi?

Sizce en iyi kesici hangisidir.

• Sf_6 gazlı

Oy: 75 52.4%
  • Vakumlu

Oy: 66 46.2%
  • Havalı

Oy: 3 2.1%
  • Yağlı

Oy: 3 2.1%

• Kullanılan toplam oy
    143
  • Anket kapatılmış .
€mrah ' Alıntı:
Sn.hsnuys ,
Burada,kesicinin içindeki açma_kapama yaylarından bahsedilmektedir.Hassasiyet ise ömrünün açma_kapamayla orantılı olarak uzamasından kaynaklıdır.Yani yay esnekse açma_kapama esnasında sarsıntı o kadar yumuşak olur.
Saygılarımla...
peki kesicilerin çalışma hızı nedir bir üretici olarak bunu bilirsiniz herhalde. peki mili saniyeyle ölçülen bu zamana ulaşmak için tahrik mekanizmasındaki yayın esnekmi olması gerekir yoksa sertmi meraktan soruyorum yalnızca...! bir mekanizmada kesiciyi istenilen huza ulaştıran şey yay ise ve biri esnek biri sert ise hızlarıda farklı olmazmı...?
bence siz merlin gerin bir sf 6 gazlı kesici ile yine aynı marka bir kesicinin mekanızmasını karşınıza alın ve bakalım ne farklar göreceksiniz burada paylaşırız sizinle

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba,
Konuyla ilgilenen arkadaşlara teşekkür ediyorum.
En iyi kesici hangisidir;
Ankent güncellendi,
Başarılar...

Son düzenleme:
arkadaşlar burdaki kesici yorumları ağırlıklı olarak OG ye yönelik gibi. Dünyada GIS almış başını giderken sizce vakumlu kesici teknolojisinin payı ne kadar bu elektrik piyasasında? ülkemizde GIS ler uygulanmıyor ve hep ucuz ürünler satılıyor. Firma ismi vermek sanırım doğru değil burda ama dünyanın bütük firmalarının kalite sistemleri ve ürünleri kesinlikle türkiye'mize getirilmiyor. Ben şahsen bir amerikalı elektrik mühendisine bu kıyaslamayı yapsam adam bana güler yani. SF6 ve CF4 tartışılamaz çağın elektrik icatlarındandır. ki siz neden hiç CF4 ten bahsetmiyorsunuz?

arkadaşlar burdaki kesici yorumları ağırlıklı olarak OG ye yönelik gibi. Dünyada GIS almış başını giderken sizce vakumlu kesici teknolojisinin payı ne kadar bu elektrik piyasasında? ülkemizde GIS ler uygulanmıyor ve hep ucuz ürünler satılıyor. Firma ismi vermek sanırım doğru değil burda ama dünyanın bütük firmalarının kalite sistemleri ve ürünleri kesinlikle türkiye'mize getirilmiyor. Ben şahsen bir amerikalı elektrik mühendisine bu kıyaslamayı yapsam adam bana güler yani. SF6 ve CF4 tartışılamaz çağın elektrik icatlarındandır. ki siz neden hiç CF4 ten bahsetmiyorsunuz?

CF4 yaygın kullanıma sahip değil, ayrıntılı bilginiz varsa, açıklarsanız bilmeyen arkadaşlarımız öğrenmiş olacaktır.

SF6 nın iyi olduğunu düşünüyorum. SF6 gazı hem arkı söndürme de hem de yalıtım da oldukça üstün. tabi maliyeti de yüksek biraz bu kesicilerin.

dostum en iyisi vakumlu kesici ama sadece og için
vakumlu kesici henüz yg için yok o yüzden yg de sf6 gazlı kesici en iyisi

Merak ediyorum,ankette yağlı kesiciyi seçen arkadaşım kim ve neden seçti ?

dostum en iyisi vakumlu kesici ama sadece og için
vakumlu kesici henüz yg için yok o yüzden yg de sf6 gazlı kesici en iyisi

Aynen katılıyorum. orta gerilimde vakumlu (yüksek gerilimde kullanılan daha üretilmedi. Üretilirse vakumlu>sf6)
Yüksek gerilimde şimdilik sf6.

Dünyada GIS almış başını giderken sizce vakumlu kesici teknolojisinin payı ne kadar bu elektrik piyasasında? ülkemizde GIS ler uygulanmıyor.

Türkiye'de de GIS mevcut. (İstanbul avrupa yakası 9 veya 11 adet. Tüm türkiye bilemiyorum)
Niye az diyorsan paranın gözü kör olsun. Tabi işletme maliyetlerini de eklersen hangisi daha karlı gelir, araştırmak lazım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Günümüzde düşük gerilimlerde havalı manyetik kesiciler birkaç
istisnai uygulanmanın dışında kullanılan tek tekniktir. Çok yüksek
gerilimlerde ise SF6 gazlı kesiciler tek çözümdür. Orta gerilim
uygulamalarında ise tüm kesici teknikleri kullanılabilmektedir. SF6 ve
vakumlu kesiciler havacı kesicilere göre daha ucuz oldukları ve daha az
yer kapladıkları için; yağlı kesicilere göre ise güvenirlilik ve az Bakım
gerektirdikleri için tercih edilmektedirler.
Vakumlu kesiciler ile SF6 gazlı kesiciler ise hemen hemen aynı
özelliklere sahiptirler. Bunlar arasında tercih ise uygulamanın inceliklerine
göre, ve o ülkede tamamen hangisinin kullanımının yaygın olduğuna,
başka bir değişle hangisinin üretici firmasının daha çok Pazar payının daha
büyük olduğuna bağlıdır.
Yönetmeliklerimiz gereği 1kv üzeri Yüksek Gerilimdir.

36kv'a kadar vakumlu kesici mevcuttur. ekte verdiğim bilgileri inceleyiniz.
http://www.elk.itu.edu.tr/~ozcan/KesiciSunum/Vakumlugk03.pdf
Yandan Mekanizmalı Vakumlu Kesiciler - Elimsan

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri