Sizce en iyi kesici hangisi?

Sizce en iyi kesici hangisidir.

• Sf_6 gazlı

Oy: 75 52.4%
  • Vakumlu

Oy: 66 46.2%
  • Havalı

Oy: 3 2.1%
  • Yağlı

Oy: 3 2.1%

• Kullanılan toplam oy
    143
  • Anket kapatılmış .

Emrah

Onursal Üye
Onursal Üye
Arkadaşlar sizlerin görüşleri nedir bu konuda,yorumlarınızı kısada olsa belirtirseniz sevinirim.
Saygılarımla;

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bence vakumlu sebebide patlayan vakum haznesinin rahatça değiştirilebilmesi.Ben bakımcıyım benim işimi hangisi kolaylaştırırsa o benim için en iyisidir..

Kolay Gelsin...
Saygılarımla....

Bazı bölümlerini eklediğim Vakum-SF6 Tipi Kesicilerin Karşılaştırılması adlı belge kaynak için faydalı olabilir.

Ekli dosyalar

• vakum & sf6 .rar
    542.9 KB · Görüntüleme: 10
merhaba bende bu konudaki fikrimi beyan etmek istedim bende 12 yıldır bu işle meşgulum şuana kadar gördüğüm bütün kesiciler içerisinde en kolay ve en güvenli olanı ( tabiki işyeri sahibi içinde bakımcı içinde) vakumlu olanıdır bir sürü olaya şait oldum ve bu kanıya vardım diğerlerine göre biraz fiyat farkı vardır ama en kolay ve kullanım açısından rahat olanı vakumludur en azından iki taraf içinde tehlikesi az olan ve patlama esnasında çevresine en az zarar veren kesici tipidir

HÜNER TEKNİK ' Alıntı:
merhaba bende bu konudaki fikrimi beyan etmek istedim bende 12 yıldır bu işle meşgulum şuana kadar gördüğüm bütün kesiciler içerisinde en kolay ve en güvenli olanı ( tabiki işyeri sahibi içinde bakımcı içinde) vakumlu olanıdır bir sürü olaya şait oldum ve bu kanıya vardım diğerlerine göre biraz fiyat farkı vardır ama en kolay ve kullanım açısından rahat olanı vakumludur en azından iki taraf içinde tehlikesi az olan ve patlama esnasında çevresine en az zarar veren kesici tipidir

Sn.HÜNER TEKNİK ;
Düşüncelerinize aynen katılıyorum,bencede vakumlu kesiciler en iyisi özellikle mekanik aksamları sf_6'lı kesicilere göre daha az yıpranıyor.

vakumlu olanlarının diğerlerinden daha ii olduğunu biliyorum. ayrıca sf6'li sistemde çok kullanılmaktadır.

vakumlu kesiciler hem uzun ömürlü hemde kullanım bakımdan oldukça avantajlı gürültüsüz en son teknolojiyle üretilmiş sistemler ama biraz maliyetli yinede tercih ederim

bem mekaniğinin daha az yıprandığına katılmıyorum sonuçta benzer bir mekanik sistem kullanılıyı

Sn.hsnuys ;
Ben yaptıgım yorumu yapılan araştırmalara istinaden söyledigimden dolayı;bu yorumu kısaca şu şekilde teyit etmek isterim.
Vakumlu kesicilerdeki açma kapama yayı,sf_6 gazlı kesicilerdekine karşı daha yumuşaktır ve dolayısı ile yıpranması daha azdır.
Saygılarımla;

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri