Sigortadan elektrik alamıyoruz

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
hele bi fotoğraf @arkaplan'ın denetiminden geçsin bakalım o bitti demeden bu konu bitmez ;)
Pano benim tuhafıma gitti. Fotodan mı öyle algılıyorum neyse sanki kaçağa giren fazlar köprülenmiş çıkan fazlar köprülenmiş gibi algıladım. Sanki içeriye tek faz girilmiş gibi.

Pano benim tuhafıma gitti. Fotodan mı öyle algılıyorum neyse sanki kaçağa giren fazlar köprülenmiş çıkan fazlar köprülenmiş gibi algıladım. Sanki içeriye tek faz girilmiş gibi.

Köprü yok. O beyaz plastik içinden 3 ayrı iletken bara gidiyor.
Aşağıdaki görseldeki gibi 3 kanal var. Her kanalda ayrı bara iletken var.

images (3).jpeg

Bir şey eklemek istiyorum abilerim. Tesisatı yapan usta gerçekten titizlikle çalışmış ellerine sağlık. Ayrıca kullanılan malzeme de kaliteli malzeme.

Bir şey eklemek istiyorum abilerim. Tesisatı yapan usta gerçekten titizlikle çalışmış ellerine sağlık. Ayrıca kullanılan malzeme de kaliteli malzeme.
Evet bende aynı şeyi düşündüm. Hakikaten güzel çalışmış. Malzeme güzel olunca insanın yapası geliyor.En azından bende öyle oluyor. Kalitesiz malzemeyle çalışmaktan hiç hazetmiyorum işi yapasım gelmiyor.

Selamlar; bir kaç gün boş vaktimi değerlendirmek için evin koridoruna spot lamba döşemek istedim. sigortadan elektrik almayı düşündüğüm için sigorta kutusuna kadar duvarı kırdım içine 2x0,75 kablo döşedim, lambalar paralel bağlanacak şekilde kabloları geçirdim, üstünü sıvadım, boyadım. Ancak kablolardan birini lamba yazan sigortanın faz çıkışına, diğer kabloyu mavi nötr u klemensine bağlamam rağmen bir türlü elektrik alamadım. Kablolardan yük yokken ölüyorum kontrol kalemi yanıyor. Lamba bağlayınca kaçak akım rölesi atıyor. Bir türlü işin içinden çıkamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi forumlar.

Sanırım diğer aydınlatma ( kakr ) , aydınlatma adını koydum
Bu kakr ın nötründen alınacak ( foto ile gösterildi .)

C tipi tekli siğortalar B tipi ile değiştirilmesi !!!

Siğortaların içinde klimaya ve motora ait varsa C tipi kalabilir .
!!

IMG_20230129_223459.jpg

Konu sahibinin fotosu ( orj hali )

IMG_20230129_223459 (1).jpg

Son düzenleme:
Sanırım diğer aydınlatma ( kakr ) , aydınlatma adını koydum
Bu kakr ın nötründen alınacak ( foto ile gösterildi .)

C tipi tekli siğortalar B tipi ile değiştirilmesi !!!

Siğortaların içinde klimaya ait varsa C tipi kalabilir .

Alınan faz yeri gözükmüyor ama !!!

Ekli dosyayı görüntüle 95231

Konu sahibinin fotosu ( orj hali )

Ekli dosyayı görüntüle 95232
Fakat ev tesisatlarında C tipi kullanılması önerilmemekte. Bahçede hidrofor falan varsa tamam diyeceğim de onda da artık sigorta yerine motorlar da motor koruma şalteri ile korunmalı.

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
449,999
Son üye
Samidmrr

Yeni konular

Geri