sigorta attırma cihazı

burakliga

Üye
arkadaşlar bana enerjili bir kablonun sigortasını attırabilecek cihaz lazım ben aradım ama bulamadım bilen varsa acil olarak temin etmeliyim Teşekkürler

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Amaç nedir?Bazı otomatik sigortaların yanına takılabilen açtırma üniteleri var.Bir nevi role.Buna enerji vererek otomatik sigortayı açtırabilirsiniz.
Örneğin Siemensin 5SX4 serisi otomatlarını 5ST3030 açma bobini aracılıyla devre dışı bırakabilirsiniz

Evet amacı bnde anLamadm daha detayLı istedigini yazarmısın

arkadaşlar bana enerjili bir kablonun sigortasını attırabilecek cihaz lazım ben aradım ama bulamadım bilen varsa acil olarak temin etmeliyim Teşekkürler

sigorta yerıne kaçak akim rölesı kullan ıstedığın olur ne maksatla kullanacaksın bılgımız yok gerçi:)

enerjili olan kabloyu kısa devre(faz-nötr, faz-faz) yaptırırsan olur. tehlikelidir ve bu esnada hem ark oluşur hemde kablolar birbirne kaynak bile olabilir. bu esnada selektivite tam sağlanmışsa ona bağlı olan ilk sigorta atar. selektivite sağlanmamışsa bağlı olan bir kaç sigorta yada en baştaki atabilir.

Diğer bir yol ise güçlü bir reosta bulup o hatta bağlamakla olur. Reostanın gücünü artırıp sigortanın atmasını beklemek gerekir.

saygılar..

Arkadaşlar Yalnış Anlatmışım Galiba bizim Bilgi İşlem Bölümünde yenileme çalışmamız oluyor bu sırada gelen linyelerin hangi sigortalara bağlı olduğu belli değil şu anda ve biz server sigortalarını kapatmadan bu masa prizlerini ıvır zıvır prizleri kapatmamız lazım o yüzden o kabloların ucuna bağlanıp sigortayı attırabilen bir cihaz istiyorum en kötü reosta mantığıyla yapıcaz teşekkürler...

kısa devre yaptıracaksın ama kaçak akım rölesi baglı ise hepsi kapanır normal sigorta takılı ise kısa devre yatıracaksın

bence serveri kapatın eğer kolon sigortası atarsa zaten kapanacaktır ve sorun olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,980
Son üye
shield325

Yeni konular

Geri