Sigorta Atması Hakkında

arkadaşlar apartman girişi 6 daire aynı anda sigorta atıyor sebebi nedir atan sigortalar b tipi 40 amper dairede toprqaklma yoktu bağladım fakat 3 .kat çamaşır v e bulaşık makinasından doğalgaz borusuna static elektrik geldiğini gördüm acaba neden 6 sigorta atıyor kaldırıyorum bir hafta sonar tekrar atıyor

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
sadece sizin odadaki kablo kesiti değil genel olarak dağıtımdaki kablo kesitlerininde uygun olması gerekir. her o da için inşaat aşamasında bir yük hesabı yapılarak ona uygun kablo kesiti ve sigorta seçilmiştir. siz kafanıza göre sigorta yükseltirseniz yangına sebebiyet verebilirsiniz. yapabileceğiniz çözüm; kullanmadığınız cihazıları çıkartıp sıralı kullanım yapmanızıdr.

sadece sizin odadaki kablo kesiti değil genel olarak dağıtımdaki kablo kesitlerininde uygun olması gerekir. her o da için inşaat aşamasında bir yük hesabı yapılarak ona uygun kablo kesiti ve sigorta seçilmiştir. siz kafanıza göre sigorta yükseltirseniz yangına sebebiyet verebilirsiniz. yapabileceğiniz çözüm; kullanmadığınız cihazıları çıkartıp sıralı kullanım yapmanızıdr.
Sigorta büyütmek çare değil sorundur!Çünkü her kablonun kaldırabileceği bir amper değeri vardır!Eğer bu değerler aşılırsa yangın çıkarır!

atan sigortalar kacak akim rolesi olmasin?.. 1 hafta sonra kontrol icin binaya gelip hepsini birden atik durumda gormeniz buna isaret..saglam kacak var biyerlerde)

yönetimce özellıkle sigorta duşuk amperlı takılı)yor bende yurtlarda görev yaptım oradan bılıyorum

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,194
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane

Yeni konular

Geri