Sigorta Atma

Quater123

Üye
Arkadas merhaba
Fabrikada delik delme (radial) makinesi var Bu makine gunde 3-4 kez sigorta ve kacak akim rolesini attiriyor sigortaya gelen enerjiyi ve prizlerdeki enerjiyi kontrol ettim herhangibir sorun yok makineye gelen enerjiyi ve kablolari kontrol ettim herhangibir sorun yok sigorta neden atiyor olabilir
Teşekkürler

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Demek ki sorun makinada.priz ve kablolarda sorun yoksa eğer makina içerisinde bulunan motor rezistans lamba vs ne varsa artik bunları devrelerinden teker teker ayırarak sigortanın hangi nedenden dolayi attığını bulabilirsin..foto paylasirsan daha yararlı olur.not: bu radial dediğin makina nasıl birşey hic bilmiyorum.

Makina calisirken fazla akım cekmiyor makina calisirken de voltaji ve diger islemleri kontrol ettim

makina çalışırken etiket değerlerinden fazla akım çekiyor mu ? eğer fazla akım çekiyorsa makinanın içinde kısa devre (izolasyon arızası) vardır.
Bu sözü yabana atmayın bir meger cihazı bulup motorları ve kabloları test ölçümlerini yapın bencede

Arkadas merhaba
Fabrikada delik delme (radial) makinesi var Bu makine gunde 3-4 kez sigorta ve kacak akim rolesini attiriyor sigortaya gelen enerjiyi ve prizlerdeki enerjiyi kontrol ettim herhangibir sorun yok makineye gelen enerjiyi ve kablolari kontrol ettim herhangibir sorun yok sigorta neden atiyor olabilir
Teşekkürler
başka hattan enerji alarak dene aynı sorun devam ediyorsa motordan makina gövdesine kaçak vardır birde biraz ayrıntılı yazarsan monofazemi trifazemi kumanda devre elemanları varmı yokmu ayrıntılı incelemek gerekir

Sigorta mı atıyor kaçak akım rölesi mi? Yoksa ikisi aynı anda mı atıyor?

Oncelikle cevaplariniz icin tesekkurler motor trifaze kumanda devre elemanlari var kacak akim rolesi ve sigorta ayni anda atiyor makineyi farkli bir hattan enerji cektim su anda herhangibir sorun yok

Oncelikle cevaplariniz icin tesekkurler motor trifaze kumanda devre elemanlari var kacak akim rolesi ve sigorta ayni anda atiyor makineyi farkli bir hattan enerji cektim su anda herhangibir sorun yok
makina gövdesini topraklama yapmışındır herhalde

Evet makine govdesinden topraklama yaptim :) yanlis mi yaptim

Forum istatistikleri

Konular
128,276
Kullanıcılar
450,099
Son üye
OMER_FARUK_ILHAN

Yeni konular

Geri