siemens cp341 modbus hk.

baybars

Üye
Selam arkadaşlar
315 2pn/dp cpu ve cp341 modul ile slave cihazlrla modbus rs485 haberleşmeye çalışyorum ancakreismdeki hatayı alıyorum.

q3UgBw.png

Modbus master driverını yükledim ancak dongle istememesi gerekiyor.Bu modülde dongle diye bir olay yok bildiğim kadarı ile

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba baybars;

CP341 modülleri için Siemens'in Modbus kütüphanelerini ve driverlarını kullanacaksanız dongle ihtiyacınız bulunuyor. Dongle kullanmadan yapmak istiyorsanız kendi haberleşme fonksiyonunuzu yazmanız gerekiyor. Yani dongle ihtiyacı elektronik ünite için değil yalnızca kullanacağınız Siemens driverları için gerekiyor.

Aşağıdaki linkten kullanıcıların kendi geliştirdiği ücretsiz kütüphaneleri indirebilirsiniz ancak elbette bu konuda Siemens'den resmi destek alamazsınız.

https://support.industry.siemens.co...-no-dongle-required/111091?page=0&pageSize=10

.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,189
Kullanıcılar
449,957
Son üye
sezercakmak

Yeni konular

Geri