ses sistemimin 2 çıkışı çalısmıyor

kondansatör patlamış görmüyormusunuz? 3.çıkış enteğresinin sağında,kağıdı her yere saçılmış.muhtemelen sıvısı her yere bulaşmıştır devreyi çok iyi temizlemek lazım.enteğreleri bozmuş olabilir.
Helal sana ustam. Şahin gibi gözlerin varmış.

kondansatör patlamış görmüyormusunuz? 3.çıkış enteğresinin sağında,kağıdı her yere saçılmış.muhtemelen sıvısı her yere bulaşmıştır devreyi çok iyi temizlemek lazım.enteğreleri bozmuş olabilir.

dıkkatımı cekmemısdı orası,saolun kondansator degstırıcem ınsallah baska sorun yoktur

Önce kondansatörü değiştirin kartı temizleyin sonuca göre hareket edelim.

Evet,gerçekten de bu kondansatör patlamış,ama ancak üzerine tıklayıp resmi tam olarak da büyütmeden bu ayrıntıyı tam farkedebilmek de biraz güç gibi,ancak büyütülünce hemen göze de batıyor bu farklı detay.Sn hakan1846'ın da bahsettiği gibi iletken elektrolitik sıvısı (Etilen glikoldü sanırım bu iletken sıvı) mutlaka da bu entegre bacaklarından,pcb üzerindeki diğer baskılı bakır devre yollarından titizlikle de temizlenmesi gereklidir.Patlayan bu kondansatör de mutlaka yenisiyle değişilmelidir.Kolay gelsin.

Son düzenleme:
dedıgınız gıbı kondansator degıstırıp kartı temızledım,entegredede ufak bı temassızlık varmıs onuda lehımleyınce cıkısları calısdı yardımlarınz ıcın tesekkur ederım.. :) ama bı sorum daha olacak sımdıde woferın bass ını kısınca hoparlorden uğultu seklınde hafıf bı ses gelıyor bunun nedenını bulabılırmıyız.?

dedıgınız gıbı kondansator degıstırıp kartı temızledım,entegredede ufak bı temassızlık varmıs onuda lehımleyınce cıkısları calısdı yardımlarınz ıcın tesekkur ederım.. :) ama bı sorum daha olacak sımdıde woferın bass ını kısınca hoparlorden uğultu seklınde hafıf bı ses gelıyor bunun nedenını bulabılırmıyız.?
Geçenlerde bir öğretmen arkadaşın sınıfında oldu bu sorun. Ek bir kablo yerinde şaseye giden bir kabloda temassızlık vardı. Bağladım uğultu gitti. Anfinin şasesini ve şaseye giden kabloları kontrol edin.

Geçenlerde bir öğretmen arkadaşın sınıfında oldu bu sorun. Ek bir kablo yerinde şaseye giden bir kabloda temassızlık vardı. Bağladım uğultu gitti. Anfinin şasesini ve şaseye giden kabloları kontrol edin.

kontrol edıcem saolun

kabloları ve devreyı kontrol ettım fakat ugultu gıtmedı baska ne gibi arızalar olabılır kı

ugultunun birkaç sebebi olabilir,birincisi kullandığınız bağlantı kabloları zayıf izalasyonlu hazır kablo ise yapar.giriş kablosunu kontrol edin.olmadı giriş kablosunu sökerek deneyin.
ikinci ihtimal besleme devresi yapabilir.özellikle blok kondansatörler şişmiş ve değerini yitirmiş olabilir.bu gibi durumlarda beslemeden alterntif akım sızıp uğultu yapabilir.tek voltaj (12v) çıkıyorsa başka bir besleme veya batarya ile çalıştırmayı deneyin.yine de düzelmiyorsa devre kartı ile alakalı farklı sorun olabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,321
Kullanıcılar
450,159
Son üye
delta2366

Yeni konular

Geri