Ses sinyali ile çalışan anahtarlama devresi?

Yunus4200

Üye
Teyp sinyali ile çalışan anahtarlama devresi yapmak istiyorum çıkışta 2 volt gibi bir değer var düşük akımda bundan etkilenmemesi için devrenin sinyal uçlarına kutupsuz kondansatör eklemeyi düşünüyorum aklıma şu el çırpma ile çalışan mikrofonlu roleli devre gibi bir devre geliyor uyum sağlarmı bilemiyorum yardımcı olursanız memnun olurum konuya hakim birileri vardır diye umuyorum

Teyp sinyali ile çalışan anahtarlama devresi yapmak istiyorum çıkışta 2 volt gibi bir değer var düşük akımda bundan etkilenmemesi için devrenin sinyal uçlarına kutupsuz kondansatör eklemeyi düşünüyorum aklıma şu el çırpma ile çalışan mikrofonlu roleli devre gibi bir devre geliyor uyum sağlarmı bilemiyorum yardımcı olursanız memnun olurum konuya hakim birileri vardır diye umuyorum
Düzeltiyorum çıkışta 0.10v bir değer var bu devre yerine arduino ile bir tetikleyici yapmayı düşünüyorum dc voltajla değil teyp sinyalindeki ac voltaj ile tetiklenecek şekilde programlamam gerekiyor kodlar hakkında bir bilgim yok arduino satın aldım araştıryprum kodlar için yardımcı olabilecek birileri varsa çok memnun olurum

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Ölçtüğünüz voltaj 0,1 Volt değildir. Nasıl ölçtünüz ac mi dc mi ölçtüğünüz voltaj.

Ölçtüğünüz voltaj 0,1 Volt değildir. Nasıl ölçtünüz ac mi dc mi ölçtüğünüz voltaj.
Dc ölçtüm şarkı çalarken değil teyp çıkışının kaçırdığı voltaj dc volt yani aurdino bu voltajı önemsemeyecek şarkı çalarkende değer ac olduğu için o değeri önemseyecek şekilde programlanmalı

Teyp çıkışında ac ya da dc max kaç volt gözleniyor
Ses varkenmi yokkenmi ses yokken 0.10 la 0.07 v arası geziyor isterseniz detaylı ölçüp resimlendireyim kafama yatmayan bir yer var oda arduino teybin çıkışını ölçerken yanarmı sonuçta nerden baksak ac 10 v yada üzeri bir gerilim olacak sesi sona aldığımız zamanlar tabi ben şarkı en kısık noktada iken tetiklemesini istiyorum ama seside sona aldığımda zarar verirmi acaba

Ses açıkken çıkışta en fazla kaç volt oluyor onu sormuştum. Mümkünse osiloskopla ya da lambalı voltmetre ile ölçün. Arduino girişine 5Voltun üzerinde uygulanan gerilimler arduinoya zarar verir. Bu nedenle en fazla kaç volt geliyor onu bilip tedbir almak gerekir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,963
Son üye
farukeem31

Yeni konular

Geri