Servo motorda gövdeye elektrik kaçağı

KAYSERİ

Profesyonel Üye
Konuyu doğru yere açtım umarım. KingServo marka 2 adet 400 1 adet 750 watt AC servo takım var elimde. Motorların gövdeye elektrik kaçırdığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir ? Servo motor olunca fazla kurcalamadan nasıl ölçüm, kontrol yapmam lazım sormak istedim.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Konuyu doğru yere açtım umarım. KingServo marka 2 adet 400 1 adet 750 watt AC servo takım var elimde. Motorların gövdeye elektrik kaçırdığını fark ettim. Bunun sebebi ne olabilir ? Servo motor olunca fazla kurcalamadan nasıl ölçüm, kontrol yapmam lazım sormak istedim.

gövdeye kaçağı nasıl farkettiniz?

gövdeye kaçağı nasıl farkettiniz?
Motorları kontrol etmek amaçlı bağladım plc üzerinde manuel olarak çalıştıracaktım. Bağlantıları yaptım motor hoplayıp zıplamasın diye elimi uzattım diğer elimde makinanın gövdesine temas ediyordu. Orta şiddette titretti. hemen ölçü aletiyle ölçüm yaptım. makina gövdesi ile servonun gövdesi arasında ölçüm yaptım 100 volt gibi bir değer okudum.

Servo olması fark etmez. Motoru surucuden ayırıp direnc olcum kademesinde sargi omajlari ve sargi şase arasi izolasyon omajlari ölçülebilir.

Sargi şase arasi meger testi yapılabilir.

Forum istatistikleri

Konular
128,197
Kullanıcılar
449,976
Son üye
ARALSAN

Yeni konular

Geri