sensörlü musluk yapmak

abiler kablosuz hareket sensörleri var fiatı 30 ytl civarnda onun sadece sensörü daha ucuzdur sanıyorum elektornik malzeme satan yerlere bakıcam bu gün benimki amatör çalısma 220 volt sensör olmadı

kardeş resimde gördüğüm kadarıyla o sensör dediğin sadece o sensör modülünün gözü, o gözün bide elektronik devresi olur. Ayrıca aydınlatmada kullanılan sensörlerin hem zaman ayarı hem, gece gündüz ayarı, hemde hassasiyet yada mesafe ayarı vardır. sana sadece, hareket algılayıcı sensör gerekli. ne zaman ayarına nede gece gündüz ayarına ihtiyacın olmayacak bende bu elindeki sensörü ya modifiye et yada sadece hareket algılayıcı sensör bul. bunları yaptıktan sonra işin basit. sensörün lamba ucunu 220 v luk bir röleye bağla, valfin besleme ucunuda pile bağlarken rölenin kontağından geçir. bu kadar basit. hadi kolay gelsin.

resimde net çıkmamıs belki sensörü kablolara bağladım diğer modül örnek olsun diye koydum benim amacım 9 volt pille çalıstırmak 220 çekmeden 9 voltuk pil selenoid valfı çalıstıroyr enerjı verilince su akıyor enerjı yokken su akmıyor bana 9 volta çalısan sensör lazım bu gün elektornikçileri gezicem izmitteyim ben bakalım amatorce çalısma elimde mevcut malzemeler vardı bi bakim dedim olunabilirliği varmı olursa evde kullanıcam

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,307
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri