Sensörlü Armatür

25 wat üstü ampülün patlamasının nedeni başka bir şey olabilir. Taktığınız anda mı patladı, daha sonra mı ?
Bu tür armatürler genelde kapalı oldukları için ampülün yaydığı ısı dışarı çıkamadığından ampüller patlar. Onun için küçük watlı ampül takılır.
Duya gelen kabloları söküp, adaptöre bağlıyorsunuz. 12x1.25=15 w. yapar.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
25 wat üstü ampülün patlamasının nedeni başka bir şey olabilir. Taktığınız anda mı patladı, daha sonra mı ?
Bu tür armatürler genelde kapalı oldukları için ampülün yaydığı ısı dışarı çıkamadığından ampüller patlar. Onun için küçük watlı ampül takılır.
Duya gelen kabloları söküp, adaptöre bağlıyorsunuz. 12x1.25=15 w. yapar.
ustam birşey daha sorayım sensörün harcadığı güç 15 w mi olur adaptörün gücü yoksa led harcadığı güçmü olur onuna bilemiyorum 1mt şerit led kullanacağım 20cm den kesip
sensörün camına yapıştıracağım sensöre taktığım ampul hemen patladı tabi camı ile birlikte 75w idi galiba tam hatırlayamıyorum
ayrıca ssensörde 25w x 2 diye uyarı var iki duy a toplam 50w adaptörü filan yakar diye çekiniyorum biraz ama dediğiniz şekilde bağlayacağım aslında 5mm beyaz led takacaktım ama bulamadım buralarda ya internetten alacağım yada bir ara karaköye gidip alacağım çok teşekkür ederim yardımlarınız için

Sensörün harcadığı güç değil, 12 v.luk 1.25 amperlik ledin harcadığı güç 15 w. yapar. Sensör, üzerinde yazan amper kadar geçirmeye müsaittir. Yani sensör üzerinde atıyorum 5 amper yazıyorsa 5 amper kadar akım yüklenebilir.
Sensördeki 2x25 watt ibaresi, tek bir tane 60 w. yerine 2 tane 25 w. kullanılması uygundur anlamına gelir. Sizin kullanacağınız ampül ya da led bu güçten küçük olduğunda onlara zarar vermez. Aksine sensöre fazla yüklenme olmayacağı için rahatlar.

Sensörün harcadığı güç değil, 12 v.luk 1.25 amperlik ledin harcadığı güç 15 w. yapar. Sensör, üzerinde yazan amper kadar geçirmeye müsaittir. Yani sensör üzerinde atıyorum 5 amper yazıyorsa 5 amper kadar akım yüklenebilir.
Sensördeki 2x25 watt ibaresi, tek bir tane 60 w. yerine 2 tane 25 w. kullanılması uygundur anlamına gelir. Sizin kullanacağınız ampül ya da led bu güçten küçük olduğunda onlara zarar vermez. Aksine sensöre fazla yüklenme olmayacağı için rahatlar.
ustam ben yanlış soru sormuşum demek istediğim adaptör 15w olduğu için orada harcanan güç 15w mi olur yoksa led in harcadığı güç kadarmı olur. harcanan güç 15w olsa bile ben yine tasarruftayım 35w tabi birde ampul ile led in ömrünü kıyaslarsak dahada tasarruftayım sensör için uygun ama iç aydınlatmalar içinde yapacağım uğraşmama değermi onun için sordum çok sağ olun hergün dua ediyorum size allah razı olsun

Soru şimdi daha anlaşılır oldu.
Adaptör maksimum 15 w. güce dayanır. Sizin alacağınız led toplamda 15 watı geçmemeli. Sensör çok rahat dayanır da adaptör dayanmaz. Alacağınız led 10-12 w. olsun yeterli. Diyelim ki 10 w.lık led bağlandı, harcanan güç te 10 w. olur. Adaptör 15 w. diye 15 w. harcanmaz.

Soru şimdi daha anlaşılır oldu.
Adaptör maksimum 15 w. güce dayanır. Sizin alacağınız led toplamda 15 watı geçmemeli. Sensör çok rahat dayanır da adaptör dayanmaz. Alacağınız led 10-12 w. olsun yeterli. Diyelim ki 10 w.lık led bağlandı, harcanan güç te 10 w. olur. Adaptör 15 w. diye 15 w. harcanmaz.
anladım ustam çok teşekkür ederim tekrar allah razı olsun hafta sonu halledeceğim inşaallah

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,306
Kullanıcılar
450,144
Son üye
Saffetarli

Yeni konular

Geri