sayacımdaki değerler sıfırlanabilirmi?

herkese selam;
ben hergün ana sayacımdan aktif reaktif kapasitif değerleri sayaçtan alıp excelde işliyorum.Benim sorunum aktif: 10004554 reaktif : 1037167 kapasitif : 669136
bu değerler çok haneli olduğundan excelde sorun yaşıyorum bu yüzdende sayaç değerlerini sıfırlamak istiyorum bunun yolu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
bahsettiginiz sayac kendi kurdugunuz suzme bir sayacmi yoksa elektrik faturasinin cikmasina yardimci olan ana sayacmi (hukumet sayacimi)

Yok kendi kurduğumuz süzme sayaç değil normal ana sayaç elektrik faturasının alındığı sayaç varmıdır bunu sıfırlamanın bi yolu

bahsettiginiz sayac kendi kurdugunuz suzme bir sayacmi yoksa elektrik faturasinin cikmasina yardimci olan ana sayacmi (hukumet sayacimi)

Yok kendi kurduğumuz süzme sayaç değil normal ana sayaç elektrik faturasının alındığı sayaç varmıdır bunu sıfırlamanın bi yolu

tek yolu idareye başvuru yapıp sayaçın değişimini istemek başka hiçbir şekilde o sayacı sıfırlayamazsın.

sayaçı kendin al idarede yaklaşık 50 tl geçmez.
monafzeleri 20 tl değişim ücreti alıyorlar.

ARTISKUMRAL sayacla oynamani tavsiye etmiyorum su muhru kaoparayim su tusa basayim sifirlar gibi seyler varsa aklinizdan cikarin derim. sorunu exelden cozmeniz daha kolay ve masrafsizdir arastirin lutfen sayacin milyonlar veya milyarlar basamagi gun icinde degismiyordur bu basamakalarin degismesi aylar hatta yillar aliyordur bu masabaklari okumayarakda sorunu cozebilirsin
yani
7654321-7654320=1 dir
321-320=1 dir
veya exelde bunun kolay bir yoluda vardir kesin.
kolaygelsin

herkese selam;
ben hergün ana sayacımdan aktif reaktif kapasitif değerleri sayaçtan alıp excelde işliyorum.Benim sorunum aktif: 10004554 reaktif : 1037167 kapasitif : 669136
bu değerler çok haneli olduğundan excelde sorun yaşıyorum bu yüzdende sayaç değerlerini sıfırlamak istiyorum bunun yolu nedir yardımcı olursanız çok sevinirim
Kardeş excelde nasıl bir sorun yaşıyorsun . kısaca anlatırsan

yok kesinlikle öyle mühür koparmak tuşları karıştırmak gibi bi niyetim olmadı olmaz zaten verdiğin cevap için sağolasın aynen dediğin gibi excelde format ayarlarını buldum baya bi karıştırıp kurcaladıktan sonra çözdüm işi çok sağolasın
ARTISKUMRAL sayacla oynamani tavsiye etmiyorum su muhru kaoparayim su tusa basayim sifirlar gibi seyler varsa aklinizdan cikarin derim. sorunu exelden cozmeniz daha kolay ve masrafsizdir arastirin lutfen sayacin milyonlar veya milyarlar basamagi gun icinde degismiyordur bu basamakalarin degismesi aylar hatta yillar aliyordur bu masabaklari okumayarakda sorunu cozebilirsin
yani
7654321-7654320=1 dir
321-320=1 dir
veya exelde bunun kolay bir yoluda vardir kesin.
kolaygelsin

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri