Samsung çamaşır makinesi anakart bulamıyorum

M.orak

Üye
merhaba iyi akşamlar, samsung ww90k5410ux/ah model çamaşır makinesinin kartı patladı, servisi arıyorum hatrı sayılır bi fiyat çıkartıyor ve ocağın 20 sinde anca teslim edebileceklerini söylüyor, bu makinenin kartını nasıl bulurum? çapraz kodla uyum sağlayan kart var mıdır? yardımcı olabilecek birisi olursa sevinirim. kartın modeli dc9201879a

İşlemcisi hasar görmedi ise tamir ettirin derim.Reçine kaplı olduğu için hasarlı olan parçası kolaylıkla görülüyor.Tamir olmuyor ise kartın resmini ekleyin lütfen.

İşlemcisi hasar görmedi ise tamir ettirin derim.Reçine kaplı olduğu için hasarlı olan parçası kolaylıkla görülüyor.Tamir olmuyor ise kartın resmini ekleyin lütfen.
Merhaba, kartın üzerinde 2.5amp 250v Bi sigorta yanmış, baypas yaptım ama çalışmadı, sigortanın nereye gittiğini de bulamadım.

Ekli dosyalar

• IMG_20231215_181417.jpg
    IMG_20231215_181417.jpg
    391.2 KB · Görüntüleme: 37
Çift katmanlı kart olduğu için kartın arka yüzeyine de ulaşmalısınız.Plastiği maket bıçağını ısıtarak kesip açın.

Merhaba tekrardan, makineye güç verdim şimdi ekran geldi ama kapıyı kilitlemiyor, başlata basınca 10 saniye sonra dc hatası veriyor, nerelere bakmalıyım?

Ben AEG çamaşır makinesi kartına yanık yere ince kablo lehimledim 2 sene iyi iş gördü.

Kapı kilidi kabloları yanmış veya arızalı olabilir kartida o patlatmistir
evet kartı patlatan buymuş, kilidi baypass yaparak makineyi çalıştırdım sorunsuz bi şekilde çalışıyor, yeni kilit aldım ama şuanda anakarttan komut gitmiyor anladığım kadarıyla kapıyı kilitlemiyor ve dc hatası alıyorum, anakartın ne tarafında kalıyor kapı kilidine giden kısım fotoğraftan yardımcı olabilir misiniz?
https://ibb.co/SJnsGTm

Ekli dosyalar

• IMG_20231215_181312.jpg
    IMG_20231215_181312.jpg
    297.8 KB · Görüntüleme: 19

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,970
Son üye
Liliane