S7400 Ethernet

x0914667

Üye
1-S7400 ethernet yapısı nasıl olmalıdır?
2-Bunu sağlamak için hangi moüller kullanılmalıdır?
3-Ethernet hattına birden fazla cihaz bağlandığında
cihazların haberleşme yapısı nası düzenlenmelidir?
4-Her cihaza ait verilen IP numaralarının data haberleşmelerindeki
sistem nasıl düzenlenir?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Sanırım arkadaşımın soruları yanıtsızmkalmış kimse ilgilenmek istememiş.
Bende Siemens konusunda acemiyim ve geliştirmemiz gereken bir projemiz var. Projemizde sadece digital I/O lar bulunacak ve moduler işletmede farklı bölgelerde ve kısmen hareketli mekanik aksamlar üzerinde bulunacakları için biz çözüm olarak haberleşme için wirelles kablosuz ethernet kullanmayı düşünüyoruz.

Acaba hangi cpu ve diğer donanımları kullanmalıyız.

Sn. x0914667;

Aslına bakarsanız S7-400'ün hangi serisi CPU kullandığınıza bağlı olarak kullanılacak modül değişir, yani CPU'da dahili bir ethernet (PN) portu yoksa sizin bunu CP443 serisi Ethernet Modülü kullanarak sağlamanız gerekir. Aynı hatta birden fazla çevresel donanımın ekleneceğinden ve data alışverişinden bahsetmişsiniz bu iş doğrudan Profinet mantığına uyar, sizin s7-400'den önce Profinet ve kullanımı hakkında bilgi edinmenizi öneririm.

Sn. Macix;

Kullanılacak Dijital I/O modül sayısını bilemiyorum ama yine de wireless haberleşme sizce d biraz pahalı olmaz mı? Yerinizde olsam tek CPU ve ET200M modülü ile dağıtılmış I/O kullanarak Mono Master bir sistem kurmayı denerdim. Bu sistemde tek CPU olur ve prosess üzerinde dağıtılmış olan I/O'lar ET200M modülü üzerinden PROFIBUS ile haberleşir.

Sn Titus;
Ethernet haberleşmesi konusundaki sistemi sormuştum.
Alıcı,verici bloklarının çalışması ve verilerin nasıl kullanıldığını
sormuştum.Bloklardaki verilerin nasıl işleneğini kastetmiştim.

Sn Titus;
Ethernet haberleşmesi konusundaki sistemi sormuştum.
Alıcı,verici bloklarının çalışması ve verilerin nasıl kullanıldığını
sormuştum.Bloklardaki verilerin nasıl işleneğini kastetmiştim.

Otomasyon"https://support.automation.siemens.com/WW/llisapi.dll/csfetch/28011203/gh_cp443-1-advanced-gx20_76.pdf?func=cslib.csFetch&nodeid=30848665&forcedownload=true"]Buradaki PDF[/URL] size hem alt yapıyı hem de veri işlemenin nasıl olduğunu açıklayacaktırç

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,174
Son üye
zemred

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri