RS 485 KABLO

mrealites

Üye
Merabalar
rs 485 kablo nedir ,cat 6 kablo rs-485 e uygunmudur.acil cevaplayan olursa çok memnun olurum.

Merhabalar
Sayın mrealites;rs 485 için iki tel yeterlidir yani cat 6 kablo uygundur.Kablonun geçeceği yer çok fazla elektriksel gürültüye açıksa ekranlı kabloda tercih edebilirsiniz.
Saygılarımla.

Cat 6 kablo kısmen uygundur gecmısde yasadıgım bır sıkıntıya degınerek orneklendırecegım

30 mt cat kablo ıle bazı yerlerde hem enerjı hemde datayı bırlıkde gonderdım hıc sıkıntı olmadı
40 mt yerde ıse hem enerjı hemde data gonderdım cıhaz verılerı gondermedı
20 mt 3.1.5 ttr kablo ıle cıhazı hıc goremedım
100 mt cat 6 ıle hem enerjı hem data gonderdım hıc sorunsuz calısdı
300 mt 2*O.75 bakır ve kablo içi full alumınyum kaplı kablo kullandım sadece problem yok ve en saglıklısı oldugunu gördüm
sımdı bu burdan ne ogrendık?

1 485 kablo secer ( burada kablonun kesıt kalınlıgının pek onemı yok mesafe uzadıkca kesit ince ise gerılım duser sadece elektrık ıcın gecerlı bır kanun oldugunu ogrendık)
2 485 yer seçer
3 485 mesafe seçmez [ max: 1km ]

kablonun gecdıgı ortamda gürültü varsa alumınyum folyo kaplı kablo: dısardakı gurultuyu 485 data hattına yansıtmaz
buda verılerın saglıklı gıdıp gelmesıne neden olur

sayın seviye; 2 tel yeterli demıssınız evet yer oldu 2 kablo ıle mukemmel çalısdı
yer oldu 8 tane per ı 4 4 yapdım gene calısmadı
evet fizik kurallarına aykırı bir durum ama bu lanet olay böyle

hatta en basitinden bır fabrıkaya kamera sıstemı kurdum hangar ıcınde ve her yanı demır sac kaplı
kabloyu cekdım super hıc paratızsız goruntu
1 hafta sonra kamera uzerınde parazıtler
yenı kablo cekdım yok
adaptor deıstırdım yok
araba akusunden besledım yok
kamera deısdı yok
32 kameranın 31 ınde yok sadece 1 tanesınde var
test ekranında bakıyorum gene parazıt
kameranın yanından bakıyorum parazıt yok
o kablonun yanından bırck kamera gecıyr onlardada parazıt yok
rg6-u6 cekdım gene parazıt
demir saclar uzerındendekı desenler tv de cıkıyor
kablo hıcbıryere baglı bıle deıl
parazıt gıderıcı yeterlı gelmıyor parazıt gderıcının ıcınde bobın etkısı yaparak parazıtlerı kırpdıgını kesfettm
ve kabloyu 150 mt de kesdım ortasına 250 mt top halındekı kabloyu bagladım
ve parazıt kesıldı

işim bitti paramı aldım aradan 2 ay gecdı müsteri memnun fakat ben hala huzursuzum o yüzden 1 hafta sonra gidip o nalet parazitin neden kaynaklandıgını bulucam :D:D bu işini iyi yapmak anlamına gelsede çogu zaman ben bunu takıntı olarak nıtelendırıyorum herzaman hersey teorideki gibi olmuyo pratik ve tecrube herseydır bana göre !

Sayın CoD3Rs ço teşekkür ederim sayın seviye ekranlı kablunun içeriği nedir alüminyum kılıflımı???Şimdiden teşekkür

Forum istatistikleri

Konular
128,338
Kullanıcılar
450,178
Son üye
Esat YILDIZ

Yeni konular

Geri