Herkese Merhabalar. Öncelikle 7-8 km uzaklıktaki bir PLC MOTOR KONTROLÜ OTOMASYON sistemini tesisimizdeki bir Scada sistemi ile izliyoruz. Uzaktaki otomasyon sistemimiz S7-1200 PLC ,DELTA HMI PANEL VE Danfoss Sürücüler mevcuttur. Ve bu sistemi ben hem Scada bilgisayarımda hem de HMI panelden uzaktaki motorlarımın kontrolünü yapıyorum. (devreye girme aralıkları ) . PLC İLE HMI PANEL PROFİNET ile haberleşiyor. Sürücü ve hmı panel ise RS 485 ile haberleşmektedir. Pano içindeki Sistem ise PLC-HMI PANEL VE SİM HATTI İLE HABERLEŞME SAĞLAYAN BİR ROUTER MEVCUT. Arızalanan bir Sürücü yerine yenisi geldiğinde otomatik olarak bunu algılamıyor yani haberleşmesini göremiyorum. Bu neden olabilir. Ve şuan Plc cihazı arızalandı yeni plc ye aynı programı yüklemek istiyorum ancak Scada ile haberleşmesini nasıl yapabilirim ? HMı panel ile Plc cihazının tekrar haberleşmesi gerekmekte ve BUNU da yeniden Scada sisteminde görmeliyim . Sizce nasıl yapabiliriz . Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba. Aşağıdaki bileşenlerden elinizde olması gerekir.
Siemens S7 1200 için Tia portal yazılımınız var mıdır?
Delta için konfigrasyon programınız var mıdır?
Router için lokal konfigrasyon için IP numarasınız(default) var mıdır?
Danfoss için konfigrasyon programınız var mıdır?
Sonrasında eski programlarınız var mıdır?
Eski programlarınız için IP numaralarına ulaşabilir misiniz?
RS 485 konfigrasyonlarınız(Delta üzerinde eski programlarınız ) için ulaşabilir misiniz?
Profinet için IP nu arasına ulaşabilir misiniz?

Merhaba. Aşağıdaki bileşenlerden elinizde olması gerekir.
Siemens S7 1200 için Tia portal yazılımınız var mıdır?
Delta için konfigrasyon programınız var mıdır?
Router için lokal konfigrasyon için IP numarasınız(default) var mıdır?
Danfoss için konfigrasyon programınız var mıdır?
Sonrasında eski programlarınız var mıdır?
Eski programlarınız için IP numaralarına ulaşabilir misiniz?
RS 485 konfigrasyonlarınız(Delta üzerinde eski programlarınız ) için ulaşabilir misiniz?
Profinet için IP nu arasına ulaşabilir misiniz?
Genel olarak sorduklarınızın çoğu mevcut ancak detaylı bilgi vermem için sizinle nasıl irtibata geçeriz hocam ?

Merhaba. Tam olarak bende nasıl irtibat geçilebilir bilmiyorum. Belki sizin bir email bilginiz varsa burada yazabilir ve size(sizin emailinize) yanıt dönebilirim? Veya burada detayları verebilirsiniz?

Merhaba. Tam olarak bende nasıl irtibat geçilebilir bilmiyorum. Belki sizin bir email bilginiz varsa burada yazabilir ve size(sizin emailinize) yanıt dönebilirim? Veya burada detayları verebilirsiniz?
[email protected]
Burdan yazın lütfen

Forum istatistikleri

Konular
128,191
Kullanıcılar
449,964
Son üye
lelaxi

Yeni konular

Geri