RG3-15CLS (yeni ürün) Reaktif Güç Kontrol Rölesi

bakın bu rolenin çalışma mantıgında temel sayaç endeksidir,kesinlikle anahtarlama işlemini minimum seviyede yaparak kontaktor kondansator omrunu maksımum seviyede tutar 15 cs deki sayaç endeksini sıfırlama olayı bu roleden gelmektedır,her kademeye istenılen kondansator bağlanabilir monofaze veya trifaze olarak 1 kademeye bağlı kalarak c/k ya bakmaz.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Gepa RQ-30 güzel röledir. İyi ayarlandığı ve uygun kademe seçiminden sonra (çok hızlı değişen yükler ve kapasitif yükler hariç) işletmeyi cezaya sokması mümkün değildir.
Kondansatör öğrenme modları (diğer rölelere göre) kullanıcı tercihine göre çeşitli seçeneklerde bırakılmıştır.
Röle 12 kontaklı olmasına rağmen, istenildiği taktirde 14 kademeli olarak da kullanılabilir (Alarm kontağı ve özel kontak, normal kontak konumuna getirilerek.)
Özel kontak (13.) vasıtası ile az olan gece yükleri için özel grup oluşturulabilir (en küçük kademenin bile fazla geldiği durumlarda en küçük kademeden daha küçük seçilen 13. kademeyi devreye alır).

610 tl listesi 305 tl ye ben alıyorum

Entes tekelinden kurtulun arkadaslar GRUP AR-GE nin imalatı olan programından imalatına kadar %100 türkmalı olan Smart SVC 12C-3L rölesini kullanın entesten daha hassa tiristörlü Endüktif Yük Sürücüsü kartı ile şönt reaktörleri devreye alıyor entes bunu yapabilirmi hayır 24 kademeyi panoda nereye koyacaksınız 24 kademe demek 24 sigorta 24 kontaktör ve kablo maliyete bakarsanız bize cözümsunmuyor. benim iddam cezaya giren yerlerde deneyelim ve uygulama sonunda oranları karsılastıralım. veya uygulamada mevcut olan yerlede röle değişikliği yapalım ve oranları görelim.

Entes tekelinden kurtulun arkadaslar GRUP AR-GE nin imalatı olan programından imalatına kadar 0 türkmalı olan Smart SVC 12C-3L rölesini kullanın entesten daha hassa tiristörlü Endüktif Yük Sürücüsü kartı ile şönt reaktörleri devreye alıyor entes bunu yapabilirmi hayır 24 kademeyi panoda nereye koyacaksınız 24 kademe demek 24 sigorta 24 kontaktör ve kablo maliyete bakarsanız bize cözümsunmuyor. benim iddam cezaya giren yerlerde deneyelim ve uygulama sonunda oranları karsılastıralım. veya uygulamada mevcut olan yerlede röle değişikliği yapalım ve oranları görelim.

Smart svc rölenin şönt reaktörü tristör tetiklemeli olarak her faz'a gerektiği kadar uygulaması benzer kulvardaki yarışmacılarına göre bir üstünlük olsa da tüketici her zaman önce ürünün sorununu çözmesine sonra maaliyetine bakar. Optimum çözüm ürünün sorunu çözebilmesi,ömrü ve fiyat dengesi ile sağlanır. Bunu yaklaşık 300TL'ye sağlayabilen bir tüketici ise hiç bir zaman bu sorununu çözmek için daha fazla para vermek istemez. Ani yük değişimlerinin olduğu sistemler mevzu dışıdır bunlarda zaten tristör tetiklemeli alternatifler düşünülmesi zaruridir.

Smart svc rölenin şönt reaktörü tristör tetiklemeli olarak her faz'a gerektiği kadar uygulaması benzer kulvardaki yarışmacılarına göre bir üstünlük olsa da tüketici her zaman önce ürünün sorununu çözmesine sonra maaliyetine bakar. Optimum çözüm ürünün sorunu çözebilmesi,ömrü ve fiyat dengesi ile sağlanır. Bunu yaklaşık 300TL'ye sağlayabilen bir tüketici ise hiç bir zaman bu sorununu çözmek için daha fazla para vermek istemez. Ani yük değişimlerinin olduğu sistemler mevzu dışıdır bunlarda zaten tristör tetiklemeli alternatifler düşünülmesi zaruridir.
Size katılıyorum klasik bir kullanıcı iseniz smart röleyi entesle aynı paraya temin edip aynı sekilede kullana biliyorsunuz ve menüsü entes gibi rakamlarla değil iki satır türkce yazıyla türkce bilen herkes bu röleye hükmede bilir ama enteste eger tecrübeli değilseniz kulanım klavuzu olmadan akım trafosu oranını bile giremezsiniz. Smart , entes gibi aynı şekilde hemen hemen aynı paraya kullanıla biliyor ama entes , smart gibi kullanılamıyor fark bu.

Size katılıyorum klasik bir kullanıcı iseniz smart röleyi entesle aynı paraya temin edip aynı sekilede kullana biliyorsunuz ve menüsü entes gibi rakamlarla değil iki satır türkce yazıyla türkce bilen herkes bu röleye hükmede bilir ama enteste eger tecrübeli değilseniz kulanım klavuzu olmadan akım trafosu oranını bile giremezsiniz. Smart , entes gibi aynı şekilde hemen hemen aynı paraya kullanıla biliyor ama entes , smart gibi kullanılamıyor fark bu.

Smart-svc röle entes ile aynı fiyatta ise tabii ki smart svc'yi tercih ederim. Smart svc piyasa fiyatını bilmiyorum. Bilgilendirirseniz memnun olurum.

SVC12C3L Ürünü liste fiyatı 560 TL dir (piyasadaki alışa gelmiş iskonto normundadır)

Genel liste fiyatı: http://www.gruparge.com/docs/fiyat_listesi.pdf

SVC12C3L nin istediğiniz kademesine kondansatör veya şönt reaktörü bağlayabilirsiniz
ister 1 adet ister 12 adet (1-2-3 fazlı olarak)

ayrıca SVC çıkışları ile bağlanan endüktif yük sürücüsü sayesinde şönt reaktörünüzü 1000 adımda istediğiniz gibi gücünü ayarlayabilirsiniz (20mS hızda)

Yani: Fazların dengesizliği, Kapasitif yükleri, Hızlı girip çıkan yükleri Tam olarak kompanze edersiniz

Selamlar

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri