RG3-15CLS (yeni ürün) Reaktif Güç Kontrol Rölesi

entesin şönt reaktörlü rölesini kullanan lar memnunmu

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
çok başarılı cihaz. diğer röleler de şönt ihtiyacı bitince şönt reaktör devreyede kalıyor ve devreye kondsansatör alıyorlarlar. bu istenmeyen bir durumdur. bir çok sorunda ortaya çıkabilir. en basiti ısınma sorunu. RG3-15CLS rölede şönt ihtiyacı bitince şöntü çıkartıyor ve kondansatör alacaksa kondansatör ozaman alıyor.

yani en güzel şöyle açıklanır. sistemde kondansatör kademesi varsa devreye şöntü devreye almıyor. ilk başta sanki bu sorunmuş gibi geliyor insanın aklına bir kaç uygulama ve bir kaç sorunlu sistemi düşününce çok doğru bir çalışma sistemi olduğunu görüyorsunuz.

şiddetle tavsiye ederim

çok başarılı cihaz. diğer röleler de şönt ihtiyacı bitince şönt reaktör devreyede kalıyor ve devreye kondsansatör alıyorlarlar. bu istenmeyen bir durumdur. bir çok sorunda ortaya çıkabilir. en basiti ısınma sorunu. RG3-15CLS rölede şönt ihtiyacı bitince şöntü çıkartıyor ve kondansatör alacaksa kondansatör ozaman alıyor.

yani en güzel şöyle açıklanır. sistemde kondansatör kademesi varsa devreye şöntü devreye almıyor. ilk başta sanki bu sorunmuş gibi geliyor insanın aklına bir kaç uygulama ve bir kaç sorunlu sistemi düşününce çok doğru bir çalışma sistemi olduğunu görüyorsunuz.

şiddetle tavsiye ederim

Bir fazın diğerine göre çok daha az endüktif reaktif ihtiyacı olduğu durumu düşündüğümüzde bu fazı dengeleyebilmek için monofaze kondansatör almayışı dezavantaj değil midir ?
Ayrı bir durum daha 20 kvar endüktif reaktif ihtiyaç varken devreye röle tarafından alınan reaktörüm 25kVAr ise rölenin 5kvAr'lık kondansatör almaması dezavantaj değil midir ?

ilgili monofaz da şönt devrede değilse zaten kondansatörü devreye alıyor. fazları ayrı ayrı düşünmek lazım cihaz r ve s fazında şönt devrede iken t fazına kondansatör devreye alabiliyor. Ayrıca bu tip bir cihazla aynı faza hem şönt hem kondansatör almak imkansız bence tristörlü olmadığı için. Öyle bir yazılım mantığı oluşturulamaz, dengesizliklerde sürekli değişen yük olan sistemlerde cihaz hesaplama yapamaz ve kısır döngüye girer.

ilgili monofaz da şönt devrede değilse zaten kondansatörü devreye alıyor. fazları ayrı ayrı düşünmek lazım cihaz r ve s fazında şönt devrede iken t fazına kondansatör devreye alabiliyor. Ayrıca bu tip bir cihazla aynı faza hem şönt hem kondansatör almak imkansız bence tristörlü olmadığı için. Öyle bir yazılım mantığı oluşturulamaz, dengesizliklerde sürekli değişen yük olan sistemlerde cihaz hesaplama yapamaz ve kısır döngüye girer.

Demek istediğimi herhalde anlatamadım. Şimdi bu rölenin 3 adet monofaze reaktör bağlantısı var. Diyelim ki devremde monofaze online ups var veya herhangi bir nedenle fazın biri kapasitifte ihtiyaç olan endüktif reaktif yükte diyelim 3kVAr oysa benim reaktörüm bir faza 5kvAr endüktif reaktif veriyor. Bu faz'a röle monofaze 2kVar kondansatör alıp düzeltemiyor mu? Bu bir dezavantaj değil mi?

Ayrı bir durum olarak diyelim 3 faz online ups'im var devrede ve toplamda 10kVAr endüktif reaktif güç ihtiyacım var oysa 3 reaktörde devreye girdiğinde sisteme 15kVar endüktif reaktif veriyor bu durumda rölenin 3 faz 5kVAr kondansatör devreye alamaması dezavantaj değil mi?

Smart svc röle tristör tetikleme açısını değiştirerek her faza ihtiyacı kadar endüktif reaktif güç vererek sorunu çözmekte onu biliyorum benim anlatmak istediğim olay farklı. Yukarıda bahsettiğim olayı Entesi'in rölesi yapabiliyor mu? Bu röle ile uygulama yapanlar - bilenler cevap verirse memnun olurum.

1. cisi ona göre monofaze reaktör seçeceksin..

2. cisi ise neden 25 kvar reaktör koyuyorsun. düzngün kompanze yapmak için her zaman en doğru seçim ve en az kademe yapacaksın. eğer 20 kvar reaktör ihtiyacın varsa 20 kvar şönt koyacaksın. zaten şönt ihtiyacı çok değişken bir ihtiyaç değildir. mutlaka ve mutlaka doğru seçilmesi gereklidir. yoksa yaptığımız şönt sisteminhiç bir faydası yoktur .. her koyduğunuz fazla reaktör gücü size aktif bir kayıp oluşturaccak ve her fazla değerden dolayı daha çok ısınma olacak.cve kondansatörle reaktörü devreye sokmak rezonansında oluşmasına neden olur. kondansatör ihtiyacı varsa kondansatör reaktör ihtiyacı varsa reaktör alınmalıdır.

zaten reaktör ihtiyacı yok ama reaktör devreye al ve ayrıca kondansatör al. oh aktif güç tüket. ceza ödeme aktif parası öde oda bir ceza sonuçta.

iyi düşünün iyi irdeleyin bence reaktör devredeyken kondansatör almak hiç mantıklı değil. ilk başta bende sizin gibi düşünüyordum. ama uyguladıktan sonra fark ettim ..

işte bende diyorumki neden fazla reaktör seçiyorsun. seçme yüksek güçte reaktör. ups zaten okadar isteyecek bizden reaktör. niye sisteme fazla reaktör koyuyorsun.

smart svc sistemler farlı sistemler biz Reatif röle için konuşuyoruz. smart svc nin neler yaptığını biliyoruz. onunda artıları onunda eksileri var.

1. cisi ona göre monofaze reaktör seçeceksin..

2. cisi ise neden 25 kvar reaktör koyuyorsun. düzngün kompanze yapmak için her zaman en doğru seçim ve en az kademe yapacaksın. eğer 20 kvar reaktör ihtiyacın varsa 20 kvar şönt koyacaksın. zaten şönt ihtiyacı çok değişken bir ihtiyaç değildir. mutlaka ve mutlaka doğru seçilmesi gereklidir. yoksa yaptığımız şönt sisteminhiç bir faydası yoktur .. her koyduğunuz fazla reaktör gücü size aktif bir kayıp oluşturaccak ve her fazla değerden dolayı daha çok ısınma olacak.cve kondansatörle reaktörü devreye sokmak rezonansında oluşmasına neden olur. kondansatör ihtiyacı varsa kondansatör reaktör ihtiyacı varsa reaktör alınmalıdır.

zaten reaktör ihtiyacı yok ama reaktör devreye al ve ayrıca kondansatör al. oh aktif güç tüket. ceza ödeme aktif parası öde oda bir ceza sonuçta.

iyi düşünün iyi irdeleyin bence reaktör devredeyken kondansatör almak hiç mantıklı değil. ilk başta bende sizin gibi düşünüyordum. ama uyguladıktan sonra fark ettim ..

Her fazda endüktif yük miktarı nasıl değişkense kapasitif ihtiyacıda değişken olabilir siz ne kadar uygun seçtim deseniz de tam denge söz konusu olmaz bu nedenle bir faz endüktifteyken diğer faz kapasite geçebilir genellikle geceleri ve yükün az olduğu zaman aralıklarında gerçekleşen bu durumlar ay sonu faturasına ceza olarak yansıyabilecek toplama gelebilmektedir. Reaktörlerin aktif güç kayıpları çok düşüktür. Her fazda tam denge sağlanması kompanzasyonun temel prensibidir.

rölenin 3 adet şönt reaktör bağlayabilmek için kontak ucu var. bunlara 3 adet trifaz isterseniz 3 adet monofaz şönt bağlayabiliyorsunuz. bağlantı şemasını yanlış yorumladınız sanırım. diğer bahsettiğiniz örneklerdeki uygulamaları ve daha birçoğunu ben yaptım arkadaşım cihazı gayet iyi tanıyorum. Dezavantajmıdır evet dezavantaj ama bu uygulamaları bu tasarımdaki cihaz zaten yapamaz.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri