RG-12T

fiko16

Üye
elektropan ve kael reaktif röleler kullandım ve memnunum. Bazı tesislerde monofaze kondansatör kullanmak zorunda kalıyorum. Bazı panolarda entes RG-12T modelleriyle karşılaşıyorum. bu röle monofaze kondansatörü devreye alıp çıkarabiliyor mu? ve fiziksel olarak bir sıralama mantığı var mıdır? rastgele bağlanabilir mi?

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Monofaze kondansatör devreye almaz.Dengeli 3 fazlı sistemlerde ancak kullanılabilir.1.1.1-
1.2.2-1.2.4.-1.2.4.8 gibi guruplar oluşturabilir.Rastgele gurup oluşturmaya uygun değildir.

Aynı röleyi çalıştığım İzmir Atatürk eğt hastanesinde kullandım ve çok memnunum ancak yukarıda Fahri bey'in de belirttiği gibi monofaze ye uygun değil Saygılar

Ancak 12c uygun rastgelede bağlanıyor. (gerçi bunu sormadın ama:)) Ya bende sanki ENTES in reklamı için ücretli çalışıyor gibi oldum heryere yazıp duruyom yaw.

Forum istatistikleri

Konular
128,343
Kullanıcılar
450,182
Son üye
sinan yeşilkurt

Yeni konular

Geri